Historyczny sukces karateków z Grójca

Historyczny sukces  karateków z Grójca

W dniach 24-27 października w Danii – Odense, odbyły się Mistrzostwa Europy WUKF w karate sportowym. Na starcie stanęło ponad 1800 zawodników z 24 krajów. Polskę reprezentowało 52 karateków z klubów z całego kraju. W tym gronie znaleźli się zawodnicy trenujący na co dzień w klubie IKA POLAND GRÓJEC pod okiem Shihana Jacka Chałupki.

Zawodnicy na mistrzostwa udali się już 21 października (poniedziałek), aby mogli na miejscu realizować bezpośrednie przygotowanie startowe, a co najważniejsze przejść aklimatyzację, która przy takiej randze zawodów jest jednym z niezbędnych elementów treningu.
Zawodnicy z Grójca rywalizację rozpoczęli w piątek od konkurencji technicznych, czyli kata. Kapitalny występ 11-letniej Ewy Godlewskiej, którego chyba sama się nie spodziewała dał jej zwycięstwo i pierwszy w karierze tytuł Mistrzyni Europy.  Tego dnia zdobyliśmy również brązowy medal, który wywalczył Karol Jakubowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu.  Jak się później okazało to był dopiero początek sukcesów. W sobotę rozgrywano kumite (walki) we wszystkich kategoriach wiekowych. Kolejne złoto tym razem w drużynie zdobył 12-letni  Bartosz Lep, który stoczył najlepsze walki w swojej karierze, prowadząc drużynę do zwycięstwa. W finale nasza drużyna pokonała niezwykle silną drużynę z Rumunii. Aby tego było mało Bartosz dorzucił brąz w kumite indywidualnym, ulegając nieznacznie zawodnikowi z Wielkiej Brytanii. Najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie był 8 letni Gabriel Gabler. Po bardzo emocjonujących walkach, Gabryś stanął na ostatnim stopniu podium, wprawiając w zdumienie nie tylko Shihana Jacka Chałupkę ale również swoich rodziców. Ostatni siódmy medal dla naszej drużyny wywalczyła 10 letnia Laura Ścisłowska. Laura zdobyła brązowy medal w kategorii kumite dziewcząt 10 lat.
Podsumowując zawodnicy z DOJO IKA POLAND GRÓJEC, zdobyli dwa złote oraz pięć brązowych medali. Jak mówi Shihan Jacek: „W najśmielszych snach nie spodziewałem się takiego wyniku. Wiem na jakim wysokim poziomie znajduje się europejskie karate w konkurencjach dziecięcych. Po cichu liczyłem na kilka finałów w kata i może dwa brązy w kumite. A tu taka niespodzianka” Jest to historyczny sukces grójeckiego karate, ponieważ po raz pierwszy tak młodzi zawodnicy z Grójca zostali Mistrzami Europy.
Przygotowania do Mistrzostw Europy rozpoczęły się już w lipcu. Treningi odbywały się na obiektach GOS MAZOWSZE, z którym grójecki klub współpracuje od wielu lat, a także w specjalistycznym dojo karate gdzie prowadzone były treningi indywidualne oraz kumite.
Kolejny sprawdzian przed zawodnikami z Grójca już w grudniu. Wystartują w Pucharze Europy w Rumunii w poszerzonym 14-osobowym składzie.                                                                            

Damian Kucharski

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja