Wpisani w historię (szkoły)

Wpisani w historię (szkoły)

Uczniowskie spotkanie po 40 latach od ukończenia szkoły i egzaminu maturalnego.

Z końcem października grupa absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu (kl. IVb z rocznika 1975-79) w 40. rocznicę ukończenia szkoły i otrzymania świadectw dojrzałości, zorganizowała spotkanie, przypominając sobie tamte dni.
„Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień” - chciałoby się rzec, jak w słowach piosenki, które odzwierciedlały nastroje witających się na dziedzińcu szkoły koleżanek i kolegów z dawnej klasy.
Spotkanie to miało dwojaki charakter: oficjalny i osobisty. 28 października odbyło się w budynku liceum spotkanie, gdzie grupa byłych uczniów wraz z zaproszonymi nauczycielami uczącymi w tamtym okresie, którzy zaszczycili swoją obecnością absolwentów, wpisali się  do Księgi Pamiątkowej Szkoły. Życząc obecnym uczniom i nauczycielom pomyślności i wytrwałości oraz sukcesów szkolnych, wyrazili swoją wdzięczność za minione lata nauki i zdobytą wiedzę.
Po krótkim pobycie w kilku salach, gdzie niegdyś przychodzili na lekcje wspominali atmosferę tamtych dni, sytuacje i zdarzenia. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii pod tablicą pamiątkową patrona szkoły ks. P. Skargi wszyscy udali się do Drwalewa. Tam na miejscowym cmentarzu złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze wspominając swoją koleżankę z klasy Bożenę, zmarłą w 2012 roku i ówczesnego dyrektora szkoły prof. Jana Makarę.
Dla całej grupy byłych uczniów ta część spotkania była najtrudniejsza i smutna, skłaniająca do refleksji nad nieuchronnym przemijaniem.
Na część nieoficjalną cała klasa wraz z nauczycielami udała się do Pałacu w Małej Wsi, gdzie na uroczystej kolacji wspominali szkolne lata i dzielili się swoimi wrażeniami z ostatnich lat z życia osobistego i zawodowego. Tam korzystając z gościnności gospodarza, którym jest Leszek Barański, obecny właściciel pałacu i kolega z klasy pozostałych gości, absolwenci zwiedzili obiekt, wsłuchując się w krótką historię rodziny Morawskich.
Dziękując „swoim” nauczycielom: prof. Urszuli Makarze, prof. Zofii Ratyńskiej i prof. Władysławie Ogłozińskiej za obecność i możliwość powrotu wspomnieniami do minionych szkolnych lat, obdarowani książką A.Z.Roli-Stężyckiego „Mała Wieś i jej dzieje”, pożegnaliśmy się późnym wieczorem życząc sobie wzajemnie następnego spotkania oraz wymieniając się obecnymi  kontaktami.
Uczestnicy spotkania: Leszek Barański, Katarzyna Białecka, Janusz Budnicki, Ewa Jakubczak, Agnieszka Kostrzewa, Zbigniew Krawczak, Andrzej Kurek, Zenon Lotolc, Janina Osińska, Barbara Retkowska, Anna Skórska, Ewa Wasilkowska. (Klasa matematyczno-fizyczna rocznik 1975-79, wychowawca klasy Śp. Wacław Wilkosz).
Pozdrowienia dla wszystkich nieobecnych nauczycieli i kolegów, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w spotkaniu oraz absolwentów naszego rocznika i wszystkich tworzących historię naszej szkoły – Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu.                                     

(abs)

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja