Dotacja jest, ale czy będzie boisko?

Dotacja jest, ale  czy będzie boisko?

Samorząd z blisko milionową dotacją na budowę infrastruktury sportowej. Rada podejmie decyzję, czy skorzysta z tych pieniędzy.

Podczas najbliższej sesji radni zdecydują, co zrobią z pozyskaną dotacją z Ministerstwa Sportu. Z końcem listopada jasieniecki samorząd pochwalił się niebagatelną kwotą, bo milionem złotych na budowę infrastruktury sportowej, która miałaby być przeznaczona na stworzenie boiska piłkarskiego w Jasieńcu. Ze względu na sytuację budżetową samorząd chciałby realizować zadanie dwuetapowo.

Dwa lata na boisko
Boisko docelowo miałoby znajdować się przy kompleksie szkolnym w Jasieńcu w sąsiedztwie hali sportowej. Ma być to obiekt z trawy syntetycznej o wymiarach 66×50 metrów.
– Byłoby to typowe boisko do gry w piłkę nożną – mówi Marta Cytryńska, wójt Jasieńca. – Nie mamy takiego obiektu w naszej gminie, a lokalizacja w Jasieńcu, przy największej szkole, gdzie uczy się 600 dzieci jest dobrym rozwiązaniem.
W przyszłym roku samorząd chciałby przeprowadzić prace terenowe, które przygotują teren pod docelową budowę boiska. Mowa m.in. o usunięciu drzew, odwodnieniu, wykonaniu podsypki. W kolejnym roku samorząd chciałby wykonać podbudowę oraz pozostałą część przedsięwzięcia, czyli wykonanie nawierzchni, piłkochwytów itp.

Wspólna decyzja
Pozyskanie dotacji oraz przeprowadzenie inwestycji wiąże się z faktem, że jasieniecki samorząd musi dołożyć ze swojego budżetu również milion złotych. Kosztorys budowy boiska opiewa na ponad 1,7 mln złotych.
W związku z tym władze gminy chcą, aby była to wspólna decyzja.
– Będę prosiła radnych o podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie przystąpienia do realizacji projektu – dodaje wójt Jasieńca. – Nie jestem w stanie jednak w tej chwili określić, jakie będzie stanowisko rady w tej sprawie.
Marta Cytryńska nie ukrywa, że liczy na przychylność radych w tym temacie.
– Tego rodzaju boiska są niezwykle pożytecznymi obiektami z punku widzenia rozwoju dzieci i młodzieży. – mówi Marta Cytryńska. – Skupiają uwagę na sporcie, a nie na innych, niekoniecznie pozytywnych zainteresowaniach. Stają się nowymi centrami integracji, spotkań, aktywności, miejscami wokół których tętni gminne życie. Nie mówiąc już o tym, że są idealnymi obiektami do efektywnego ćwiczenia, od najmłodszych lat, niezbędnej techniki gry w piłkę nożną.
Wójt Jasieńca zapewnia jednocześnie, że bez względu na decyzję rady nadal będzie korzystać z zewnętrznych programów.
–  My będziemy dalej robić swoje, czyli pozyskiwać środki zewnętrzne – mówi.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja