Wjechał do rowu. Był pijany i poszukiwany.

Wjechał do rowu. Był pijany i poszukiwany.

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 45-latek, który spowodował kolizję. Był poszukiwany w celu wykonania czynności, w związku z innym przestępstwem. Dzięki interwencji żołnierza Żandarmerii Wojskowej nie uciekł z miejsca zdarzenia.

W sobotni wieczór wareccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Michałów Parcele ktoś samochodem wjechał do rowu. Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zastali zgłaszającego, który powstrzymywał sprawcę kolizji przed ucieczką. 45-latek kierując oplem wjechał do rowu, był pijany. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kiedy mundurowi sprawdzili mężczyznę okazało się, że jest poszukiwany przez radomską policję i prokuraturę. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Słowa podziękowania należą się żołnierzowi z Oddziałów Specjalnych Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego, który w czasie wolnym od służby poinformował o zdarzeniu i nie pozwlolił, aby sprawca przestępstwa oddalił się z miejsca zdarzenia.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja