Z zarządu na fotel wójta

Z zarządu na fotel wójta

Gmina Pniewy ma nowego gospodarza. Został nim Ireneusz Szymczak, który przez ostatnie cztery lata był członkiem zarządu powiatu grójeckiego.

Cztery lata temu, w poprzednich wyborach samorządowych, Wiesław Nasiłowski okazał się lepszy od Ireneusza Szymczaka. Teraz role się odwróciły. Szymczak otrzymał 1381 głosów – o 167 więcej od dotychczasowego wójta.
– Dziękuję mieszkańcom za dobry, rozsądny wybór i za wsparcie oraz zaufanie. Deklaruję współpracę ze wszystkimi mieszkańcami. I zapraszam wszystkich do pracy na rzecz naszej gminy – powiedział nam rozradowany wójt elekt. – Myślę, że o wyniku przesądził brak realnych wyników wójta Nasiłowskiego. Zaniedbano kwestie wodociągów i kanalizacji, budowano drogi słabej jakości, nie pozyskiwano środków zewnętrznych, a także zapomniano o budowie obiektów sportowych przy szkołach.  Ponadto, brakowało z jego strony współpracy przy modernizacji  drogi Przęsławice – Michrów. Mieszkańcy to dostrzegają i uznali, że przyszedł czas na zmiany, czas, żeby pchnąć gminę Pniewy do przodu – dodaje Szymczak.
Miejsca w radzie gminy podzieliły między siebie dwa komitety. Ośmiu radnych kadencji 2013 – 2018 to kandydaci ugrupowania Niezależni dla Gminy Pniewy popierającego Wiesława Nasiłowskiego. Natomiast siedmioro startowało z list komitetu Nasza Ziemia – Gmina Pniewy, który sekundował Ireneuszowi Szymczakowi. Nowa rada będzie liczyć 13 mężczyzn oraz 2 kobiety.
Aż 10 z 15 wybrańców zasiadało także w radzie gminy w mijającej kadencji. Nowe nazwiska to: Ireneusz Berdyga, Urszula Lesiak, Mariola Sitarek, Jarosław Kuklewski oraz Mariusz Byliniak.
Na uwagę zasługuje wynik Jarosława Kuklewskiego w wyborach do rady. Zagłosowało na niego aż 201 osób. Ten rezultat pozwolił mu pokonać Kingę Dominiak (52 głosy), która była przewodniczącą rady w kadencji 2014 – 2018.
W pierwszym okręgu (Aleksandrów, Kornelówka, Załęże Duże) o zwycięstwie zdecydował 1 głos – Jarosław Piotrkiewicz pokonał Annę Augustyniak 70 do 69. Z kolei o tym, kto zdobędzie mandat w okręgu nr 5 (Ciechlin, Ginetówka), musiało rozstrzygnąć losowanie. Zbigniew Wojtczak i Ireneusz Berdyga uzyskali bowiem identyczną ilość głosów – po 88. Szczęście uśmiechnęło się do tego drugiego.
OTO SKŁAD NOWEJ RADY GMINY PNIEWY:
Niezależni dla Gminy Pniewy: Jarosław Piotrkiewicz, Ryszard Kędra, Wojciech Ernest, Karol Drożdż, Grzegorz Sowiński, Łukasz Kempka, Tomasz Góralewicz, Marcin Horst.
Nasza Ziemia – Gmina Pniewy: Ireneusz Berdyga, Urszula Lesiak, Mariola Sitarek, Jarosław Kuklewski, Ryszard Piotrkowicz, Mariusz Byliniak, Tomasz Dusza.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja