Patriotycznie z pamięcią o Wojciechu Siemionie

Patriotycznie z pamięcią  o Wojciechu Siemionie

VIII Koncert Pieśni Patriotycznej w Kruszewie połączony z posadzeniem pamiątkowych dębów.

Dziewiątego listopada  w Publicznym Gimnazjum im. Wojciecha Siemiona i Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie odbył się VIII Koncert Pieśni Patriotycznej.
O godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych gości i uczestników koncertu przez dyrektor PSP Ewę Wójcik i dyrektora PG Zdzisława Białackiego.  Następnie o godzinie 11.11 został odśpiewany Hymn Narodowy.
Kolejnym punktem było posadzenie pamiątkowych dębów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz dębu pamięci Wojciecha Siemiona. Dodatkowo obok tablicy pamiątkowej poświęconej Wojciechowi Siemionowi została wkopana kapsuła czasu. Inicjatorami wydarzenia poświęconego pamięci patrona Publicznego Gimnazjum byli Urszula i Karol Pietrzak z Wolontariatu Dobre Serce. To również za ich przyczyną uroczystość tą swoją obecnością zaszczycili rodzina i przyjaciele Wojciecha Siemiona, żona Barbara Kasper Siemion, bratanica Monika Siemion z wnuczkiem oraz wspaniali artyści m.in. Joanna Kasperska i Józef Pless.
Uczniowie gimnazjum zaprezentowali program artystyczny poświęcony Wojciechowi Siemionowi, w którym to w roku 3010 dwie młode dziewczyny odnajdują kapsułę czasu, zawierającą wiele informacji i nagrań  dotyczących patrona gimnazjum.
W następnej kolejności odbył się przejmujący koncert pieśni patriotycznych, w którym udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Pniewy.
Koncerty patriotyczne w Kruszewie wpisały się już na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych w gminie Pniewy, a zostały one zainicjowane przez wójta gminy Pniewy Wiesława Nasiłowskiego, zwolennika pielęgnowania historii i tradycji.
Tekst i zdjęcia: UG Pniewy

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja