Rozśpiewane PSP im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie

Rozśpiewane PSP im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Aby zwyczaj wspólnego kolędowania nie zaniknął, w naszej szkole tradycyjnie już w okresie Bożego Narodzenia odbywa się Koncert Kolęd i Pastorałek. W tym roku wspólne kolędowanie miało miejsce w czwartek 17 stycznia. Nasza szkoła zamieniła się w tym dniu w „rozśpiewane Betlejem”. Zgromadzeni przy szopce „kolędnicy” sprawili, że znów cała społeczność szkolna poczuła świąteczną radość Bożego Narodzenia.
W tegorocznym koncercie wzięli udział uczniowie wszystkich klas i przedszkolaki. W ich repertuarze  znalazły się zarówno klasyczne kolędy, takie jak „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Lulajże Jezuniu” oraz  bardzo  popularne ostatnio pastorałki i piosenki świąteczne. Wysłuchaliśmy wspaniałych interpretacji solowych, zespołowych i chóralnych. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączali się do wspólnego śpiewania. Kolędował też z nami nasz przemiły gość Maciej Michalski - sekretarz gminy Pniewy, który na zakończenie serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom koncertu i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz „słodkie” nagrody.
Wszystkim wykonawcom za włożony trud w przygotowanie się do występu  należą się podziękowania i gratulacje.
Koncert prowadziły Ola Michalak – uczennica klasy VII i Alicja Pacholska –  uczennica klasy VIII.
Koordynatorami wydarzenia byli  Małgorzata Wierzbicka  i Tomasz Gajewski.

A oto lista wszystkich tegorocznych „kolędników”: przedszkolaki z oddziału  O1, przedszkolaki z oddziału O2, uczniowie klasy I, uczniowie klasy III, Oliwka Jasińska, Zuzia Stykowska, Julcia Dusza, Łucja Frączak, Ola Stępniewska, Maja Rosłaniec, Gabrysia Kozmana, Olga Skrzypczak – uczennice klasy II, Michał Tomala, Bartosz Dusza, Maciej Orzeszak, Małgorzata i Magdalena Mielczarek – uczniowie klasy IV, Wiktoria Kober, Nikola Odziemska, Julia Rosłaniec, Paulina Michalska, Kasia Kusztal, Kasia Wyrzykowska, Nikola Michalska, Bartosz Solarski-Głębocki, Jakub Kwieciński, Dawid Waszczyk, Sebastian Szaszka – uczniowie klasy V, Janek Orzeszak, Laura Witek, Alicja Hadowska, Kamil Salmonowicz – uczniowie klasy VI, Angelika Michalska, Ala Michalak, Antosia Ostrowska – uczennice klasy VII, Zuzanna Smereczyńska, Julia Sołtysiak, Alicja Pacholska, Martyna Stankiewicz – uczennice klasy VIII.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja