308 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

308 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

7 sierpnia 2019 r. gmina Pniewy gościła na swoim terenie 308 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, pod hasłem: Jasnogórska Matka Życia.

Pierwsze grupy pielgrzymów pod przewodnictwem kierownika pielgrzymki o. Marka Tomczyka wkroczyły do Michrowa we wczesnych godzinach porannych. Powitali ich  ks. Krzysztof Mindewicz, proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Rembertowie, wójt gminy Pniewy Ireneusz Szymczak, sołtys Michrowa Jacek Szwed wraz z mieszkańcami. Na przybyłych czekał już poczęstunek przygotowany przez mieszkańców naszej gminy, w tym przez członkinie KGW „Michrowianki” i KGW „Dziarskie Babki” Kocerany.  O godzinie 8.30 odbyła się msza święta. Kolejne grupy docierały w tym czasie do Jeziórki.Witał je ks. kanonik Wojciech Kołakowski, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Przybyli pielgrzymi i tu spotkali się z ciepłym przyjęciem mieszkańców, czekających na nich z posiłkami i napojami. Wójt gminy Pniewy i pracownicy Urzędu Gminy Pniewy częstowali wszystkich świeżymi jabłkami. O godzinie 10.00 na placu przy cmentarzu odbyła się msza święta z udziałem Jego Ekscelencji bp Piotra Jareckiego.
Około godziny 12.00 pielgrzymi ruszyli w dalszą drogę.
Wójt gminy Pniewy składa podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów oraz obecność na mszach świętych i wspólną modlitwę.
UG Pniewy
Justyna Płodzik

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja