Pierniczki, prezenty i kolędy

Pierniczki, prezenty i kolędy

W Mikołajki w punkcie przedszkolnym w Ciechlinie odbyły się Warsztaty Piernikowe. Wzięły w nich udział przedszkolaki, dzieci z zerówki oraz ich rodzice. Organizatorem warsztatów była rada rodziców przedszkola oraz kadra nauczycielska.

Wchodząc na sale, nie dało się nie poczuć unoszących się zapachów choinki, zimowej herbaty, ciast upieczonych przez mamy i świeżo upieczonych pierników. Świątecznej atmosfery dopełniały wspaniałe dekoracje oraz piękne kolędy, które słychać było w tle.
Po rozpoczęciu warsztatów dzieci przystąpiły do dekorowania pierniczków. Radości nie było końca. Praca wzbudziła ogromne emocje.
W trakcie dekorowania na sali niespodziewanie pojawił się Święty Mikołaj, który poszukiwał swoich zaginionych sań. Dzieci szybciutko pokazały, że sanie stoją na scenie w sali gimnastycznej, gdzie odbywały się warsztaty. Grzecznie zaprowadziły Mikołaja do jego zguby. Potem przyszedł czas na śpiewanie piosenek i oczywiście na prezenty. A że dzieci było dużo, to Mikołaj miał ręce pełne roboty.
Dzieci w zamian za prezenty ofiarowały Mikołajowi pierniczki, które własnoręcznie wykonały. Gdy przyszedł czas rozstania, pięknie mu podziękowały i zrobiły sobie indywidualne zdjęcia pamiątkowe.
Wyjazd Mikołaja nie spowodował jednak smutku wśród dzieci. Prezes Stowarzyszenia Górna Jeziorka Apoloniusz Stawicki zagrał bowiem na harmonii. Wtedy rozpoczęło się wspólnie kolędowanie. Na zakończenie prezes opowiedział dzieciom świąteczną opowieść.
Redakcja

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja