Otwarcie dróg gminnych w gminie Pniewy

Otwarcie dróg gminnych w gminie Pniewy

W dniu 31 stycznia nastąpiło otwarcie dwóch przebudowanych dróg gminnych w miejscowościach Przęsławice i Załęże Duże, w gminie Pniewy.

Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Minister Marek Suski, Wojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, ks. Wojciech Kołakowski, ks. Krzysztof Mindewicz, Teresa Bednarska z biura poselskiego Marka Suskiego, Weronika Piwarska z biura senatorskiego Stanisława Karczewskiego, Przewodniczący Rady Gminy Pniewy Grzegorz Sowiński, Prezes Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno - Drogowych w Grójcu Sp. z o.o. Dariusz Kulkowski, projektant Łukasz Widalski, radni gminy Pniewy, radna gminy Pniewy i sołtys miejscowości Przęsławice Mariola Sitarek, radny gminy Pniewy Jarosław Piotrkiewicz, sołtys miejscowości Załęże Duże Stanisław Głuszko oraz mieszkańcy Przęsławic i Załęża Dużego.
Po przecięciu wstęg i poświęceniu dróg przez ks. Wojciecha Kołakowskiego i ks. Krzysztofa Mindewicza wszyscy zgromadzeni udali się do świetlicy wiejskiej w Michrowie, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości; okolicznościowe przemówienia i podziękowania.
W miejscowości Załęże Duże został przebudowany odcinek o długości
975 mb. Została wykonana jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości
5 m. Po jednej stronie na długości całego odcinka został wybudowany chodnik z kostki brukowej. Dodatkowo została wykonana kanalizacja deszczowa. Całkowity koszt wykonania tego zadania to 1 996 459,60 zł. Zadanie wykonano z dofinansowaniem z programu rządowego „Fundusz Dróg Samorządowych”. Dofinansowanie wyniosło
1 397 521 zł tj. 70% wartości zadania.
W miejscowości Przęsławice przebudowano odcinek o długości 540 mb. W ramach realizacji powstała jezdnia o nawierzchni bitumicznej  o szerokości 5 m. Został wybudowany również chodnik po jednej stronie o długości 200 mb, z kostki brukowej. Wykonana została kanalizacja deszczowa. Całkowity koszt wykonania tego zadania to 838 377,05 zł. Zadanie zrealizowano z dofinansowaniem z programu rządowego „Fundusz Dróg Samorządowych”. Dofinansowanie wyniosło
581 334 zł tj. 70% wartości zadania.
Wójt gminy Pniewy Ireneusz Szymczak składa serdeczne podziękowania Marszałkowi Senatu RP Stanisławowi Karczewskiemu, Ministrowi Markowi Suskiemu, Wojewodzie Mazowieckiemu Arturowi Standowiczowi za wsparcie gminy Pniewy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na przeprowadzone inwestycje.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja