II Bieg Wyklętych w Pniewach

II Bieg Wyklętych w Pniewach

W nocy z 29 lutego na 1 marca 2020 roku już po raz drugi w gminie Pniewy uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych poprzez organizację biegu pamięci.

Każdy uczestnik miał do wyboru dystans do pokonania 1963 m lub 5000m. Do udziału w biegu zapisało się 200 osób. Po otrzymaniu numeru startowego oraz pamiątkowej koszulki, uczestnicy pobierali opaski do pomiaru czasu.  Start biegu nastąpił o godzinie 00.00 spod Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maksymilana Marii Kolbego w Karolewie. Trasa prowadziła tylko przez teren leśny w miejscowościach Karolew i Józefów. W związku z tym był to bieg przełajowy.  Teren przygotowali i zabezpieczyli druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Pniewy. Po zakończeniu biegu uczestnicy otrzymali również pamiątkowego medale oraz posiłek regeneracyjny w postaci ciepłej zupy, pieczywa, owoców, batonów energetycznych i wody. Dla zgromadzonych kibiców czekała też ciepła kawa i herbata. Po części sportowej, nastąpił czas na chwilę zadumy i wspomnienie Żołnierzy Wyklętych, których historię w swoim przemówieniu streścił ks. prałat Zbigniew Chmielewski z parafii w Lutkówce. Duszpasterz następnie poprowadził krótką modlitwę w ich intencji.
Wójt gminy Pniewy składa serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszewie, która pozyskała dotację na organizację II Biegu Wyklętych Pniewy 2020 z Ministerstwa Obrony Narodowej w kwocie 19 800 zł. Dziękuje również ks. prałatowi Zbigniewowi Chmielewskiemu, dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maksymilana Marii Kolbego w Karolewie, jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Ciechlina, Koni, Przęsławic i Wilczorudy, pracownikom Urzędu Gminy Pniewy, a w szczególności sekretarzowi Maciejowi Michalskiemu i inspektor ds. promocji Justynie Płodzik  oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację biegu.
UG Pniewy
Justyna Płodzik

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja