Kradzież, której nie było

Kradzież, której nie było

45-letni mężczyzna zawiadomił policjantów o kradzieży swojej mazdy, kiedy on miał przebywać na terenie giełdy w Słomczynie. Zgłoszenie wzbudziło od początku wątpliwości wśród grójeckich kryminalnych. Okazało się, że mężczyzna zgłosił przestępstwo, którego nie było.

W ubiegłą niedzielę policjanci z Grójca zostali poinformowani, że została skradziona mazda, która miała być zaparkowana przy drodze dojazdowej do giełdy w Słomczynie. Mieszkaniec Warszawy miał przyjechać na giełdę i pozostawić auto. Kiedy wrócił auta nie było. W wyniku skrupulatnych czynności operacyjno-procesowych zaczęły pojawiać się nieścisłości związane z zawiadomieniem. Kryminalni szybko ustalili, że mają do czynienia z fikcyjną kradzieżą pojazdu. Trzy dni później 45-latek został zatrzymany. Okazało się, że przyjechał na giełdę, ale innym samochodem. Usłyszał zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań.

W związku ze sprawą zatrzymano również drugiego mężczyznę, 38-letniego znajomego właściciela pojazdu. On także usłyszał zarzut składania fałszywych zeznań, które miały potwierdzić kradzież samochodu. Mężczyznom grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dokładnie sprawdzają każde zawiadomienie. W przypadku kradzieży samochodów, zdarza się, że osoby posiadające ubezpieczenie AC próbują wyłudzić odszkodowanie, za co może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. A Wójcik

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja