Ponad 1,5 mln zł na remonty w szkołach podstawowych

Ponad 1,5 mln zł na remonty w szkołach podstawowych

Jesienią ubiegłego roku zostały rozpoczęte dwie duże inwestycje w szkole podstawowej w Kruszewie i w Karolewie. Niestety, w trakcie ich realizacji pojawiły się problemy z wykonawcą, skutkiem czego prace zostały zawieszone i konieczne było wyłanianie nowego wykonawcy. Urząd Gminy Pniewy stanął na wysokości zadania i w niedługim czasie na plac budowy udało się wprowadzić nowego wykonawcę, który terminowo i rzetelnie wypełnił przedmiot umowy.

Wskutek przeprowadzonych prac Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie zyskała nowe pomieszczenia przeznaczone na potrzeby ruszającego od września br. oddziału przedszkolnego. Zostało wyremontowane prawe skrzydło budynku szkoły, w którym wymieniono całe poszycie dachowe wraz z więźbą, wydzielone zostały 3 sale do zajęć, zaplecze kuchenne, szatnia, korytarz i toalety dla chłopców i dziewcząt. Z poprzedniego gabinetu dyrektora wydzielono toaletę dla niepełnosprawnych i salę do prowadzenia zajęć wspomagających rozwój dziecka połączoną z salą integracji sensorycznej. Dodatkowo przebudowie uległy wejścia do części przedszkolnej, pozwalające na podjazd wózków.
W Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Karolewie zmodernizowane zostały pomieszczenia na parterze i na piętrze budynku. Na parterze wydzielono 3 sale zajęć dla oddziału przedszkolnego, szatnię, toalety dla dzieci, toaletę dla niepełnosprawnych i zaplecze kuchenne. Na piętrze powstały 3 sale lekcyjne, wyposażone w zlewozmywaki. Przebudowany został również korytarz i klatka schodowa. Przed wejściem wybudowano podjazd.
8 maja nastąpił odbiór prac, w którym uczestniczyli między innymi wójt gminy Pniewy Ireneusz Szymczak, Piotr Pluta przedstawiciel wykonawcy, projektanci Tomasz Głowiński i Artur Maciejak,  sekretarz gminy Pniewy Maciej Michalski, dyrektorzy szkół podstawowych Agata Walczak i Beata Stępniewska oraz pracownicy Urzędu Gminy Pniewy.
W lutym br. zostały odebrane też prace w Publicznej Szkole Podstawowej im. Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie. Szkoła zyskała 2 sale, toaletę i zaplecze kuchenne. Wszystkie te pomieszczenia będą służyły oddziałowi przedszkolnemu.
Po realizacji zadań dzieci zyskały nowoczesną, w pełni dostosowaną do swoich potrzeb, bezpieczną przestrzeń do nauki.
Na pokrycie kosztów remontów Gmina Pniewy wydatkowała z budżetu 1 561 102,48 zł.
UG Pniewy
Justyna PłodzikPowrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja