Profilaktyczne Lato w Gminie Pniewy

Profilaktyczne Lato w Gminie Pniewy

Z inicjatywy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pniewach (głównie asystenta rodziny pani Iwony Wysockiej) narodził się pomysł warsztatów profilaktyczno-integracyjnych dla dzieci, który zyskał pełną akceptację i wsparcie wójta gminy Pniewy Ireneusza Szymczaka.

10 lipca w Wilczorudzie odbył się więc pierwszy etap warsztatów zaplanowanych z myślą o dzieciach z rodzin korzystających z opieki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pniewach. Uczestnicy projektu ćwiczyli z panią Julią Jandą-Wilk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pniewach umiejętności społeczne, asertywność, rozmawiali o emocjach i marzeniach. Brali też udział w grach i zabawach integrujących prowadzonych przez pwd. Michała Dusińskiego i harcerzy z 13 Szczepu Drużyn Harcerskich „Jolly Roger” oraz panią Kingę Kowalską z PSP w Karolewie. Dzieci spotkały się z dzielnicowym gminy Pniewy Piotrem Tomczakiem i przedstawicielami OSP Wilczoruda (mogły m.in. zasiąść za kierownicą wozu policyjnego i strażackiego).
Zakup nagród oraz pysznych posiłków przygotowanych przez Firmę Gastro Pani Bożeny Marzec dla uczestników warsztatów został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pniewach. Organizacją imprezy zajęli się przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pniewach (Iwona Wysocka, Aleksandra Zagawa, Marita Snopek, Wiolanta Czajkowska) oraz dyrektor Beata Stępniewska i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Karolewie.
Przy realizacji projektu udało się pozyskać wsparcie ze strony sponsorów. Za upominki, słodycze i napoje należą się ogromne podziękowania firmom: Pepsi-Coli z Michrowa, ADRO z Budek Petrykowskich, Refresco z Kozietuł oraz Wolontariatowi Dobre Serce.  
Pełne zaangażowanie dzieci i ich uśmiechnięte buzie pokazały, że warsztaty to atrakcyjna forma aktywnego wypoczynku i są potrzebne, zwłaszcza po okresie trudnego dla wszystkich zdalnego nauczania, zmniejszonej aktywności fizycznej i czasu ogólnego niepokoju związanego z epidemią.  Tydzień później odbył się drugi etap projektu, tym razem dedykowany wszystkim dzieciom z terenu gminy. Warunkiem udziału było zgłoszenie dziecka poprzez odebranie z Urzędu Gminy bezpłatnego vouchera na udział w zajęciach.
W II edycji projektu – poza warsztatami profilaktycznymi, tym razem z rękodzieła – miał miejsce rajd pieszy z udziałem dzieci, nad którymi czuwali nauczyciele ze szkół w Jeziorze i Kruszewie. Piesza wyprawa zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Powtórnie pełne zaangażowanie wykazali nasi harcerze, którzy zorganizowali dla dzieci szereg dodatkowych atrakcji.
Ponieważ inicjatywa zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem, planowane są w okresie wakacji kolejne edycje – zajęcia, wycieczki i inne formy aktywnego wypoczynku. Chodzi przecież o to, by odciągnąć dzieci od ekranów komputerów czy telefonów i pokazać im, jak radośnie, sportowo, ze śmiechem i piosenką na ustach można spędzać wolny czas…   
Beata Stępniewska - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Karolewie     

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja