Oficjalne otwarcie wyremontowanych pomieszczeń w szkole w Ciechlinie

Oficjalne otwarcie wyremontowanych pomieszczeń w szkole w Ciechlinie

Ostatnie pół roku dla Publicznej Szkoły Podstawowej im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie minęło nie tylko pod znakiem zdalnej nauki i rozważaniem nad możliwością powrotu dzieci do stacjonarnego nauczania, ale przede wszystkim był to czas przeprowadzania remontów w budynku szkoły.

Na potrzeby nowopowstającego punktu przedszkolnego zostały zaadoptowane i wyremontowane pomieszczenia na parterze szkoły. Oddział przedszkolny zyskał salę do zabawy, salę do nauki, łazienkę oraz zaplecze socjalne.  Pracom remontowym poddane zostały pomieszczenia po byłym punkcie przedszkolnym, które ostatecznie zaadaptowane zostały na salę lekcyjną, korytarz, pokój nauczycielski gabinet dyrektora i łazienkę.  Odnowiono również pozostałe sale lekcyjne, wykonano nowe posadzki, odmalowano ściany, zakupiono szafki dla uczniów, odmalowano korytarz.  Wymieniono oświetlenie na lampy ledowe.
Wszystkie te prace zostały przeprowadzone dzięki środkom z budżetu gminy Pniewy (pomieszczenia Oddziału Przedszkolnego), funduszom sołeckim wsi Cychry, Daszew, Józefów, Przykory i Wiatrowiec, środkom z balów i imprez charytatywnych, organizowanych przez Radę Rodziców. Ogromny wkład bezinteresownej i nieodpłatnej pomocy wnieśli rodzice uczniów i mieszkańcy okolicznych wsi, wykonując wiele prac własnym sprzętem i środkami.
Oficjalne otwarcie zakończonych prac nastąpiło 21 września 2020r. Wzięli w nim udział proboszcz parafii w Jeziórce ks. Wojciech Kołakowski, wójt gminy Pniewy Ireneusz Szymczak, przewodniczący rady gminy Pniewy Grzegorz Sowiński, dyrektor PSP w Ciechlinie Wojciech Ziółko, radni gminy Pniewy, dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy Pniewy, przewodnicząca Rady Rodziców przy szkole w Ciechlinie Alicja Wojtczak,  przedstawiciele Rady Rodziców przy PSP w Ciechlinie, sołtysi wsi Cychry, Daszew, Józefów, Przykory, Wiatrowiec, Ginetówka i Ciechlin, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Wilczorudzie oraz przedstawiciele OSP w Wilczorudzie i OSP w Ciechlinie.
Wójt gminy Pniewy Ireneusz Szymczak składa podziękowania dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom, Radzie Rodziców oraz wszystkim Przyjaciołom Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciechlinie za pomoc i trud włożony w przeprowadzenie remontu szkoły.

Justyna Płodzik
UG Pniewy

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja