Podstawówka do Szeregów?

Podstawówka do Szeregów?

Najprawdopodobniej tarczyńska podstawówka stanie się częścią Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów.

Dziewiątego lutego tarczyńscy radni jednogłośnie opowiedzieli się za podjęciem działań zmierzających do włączenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Stępkowskiego do Zespołu Szkół. U podstaw tej decyzji leży fakt, iż obecnie „Szare Szeregi” tworzy jedynie 7 oddziałów (5 gimnazjalnych i 2 licealne), z czego aż 5 to ostatnie klasy gimnazjum i liceum. Wiadomo już, że nie przybędzie gimnazjalistów (gimnazja w myśl reformy oświaty są wygaszane). Z kolei rezultat nadchodzącego naboru do szkoły średniej to na razie spory znak zapytania, bowiem dwie ostatnie rekrutacje (w 2016 i 2017 roku) zakończyły się fiaskiem z powodu zbyt małej ilości chętnych.
Inny argument, która przemawia za włączeniem podstawówki do Zespołu Szkół, dotyczy nauczycieli. Część pedagogów zatrudnionych jest w obu placówkach – po dokonaniu fuzji będą pracować w jednej strukturze administracyjnej.
Zajęcia w powiększonym o klasy podstawówki Zespole Szkół będą się odbywać w dwóch budynkach. W obecnej siedzibie placówki przy ul. Szarych Szeregów będą uczyć się starsi uczniowie, natomiast młodsi – w budynku szkoły podstawowej przy ul. Stępkowskiego.
Pozostaje jeszcze pytanie, kto stanie na czele powiększonego o klasy podstawówki Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów (obecnie dyrektorem placówki jest Barbara Piechota, natomiast Publiczną Szkołą Podstawową kieruje Beata Zaradkiewicz). Jak dowiedzieliśmy się w Zespole Administracyjnym Placówek-Oświatowych (ZAPO), wraz z końcem sierpnia tego roku upływa kadencja Barbary Piechoty. Zostanie zatem rozpisany konkurs, który wyłoni dyrektora placówki. 
Dominik Górecki

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 luty 2018 09:19
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja