W Pamiątce bezpieczniej

W Pamiątce bezpieczniej

Sygnalizacja świetlna w Pamiątce, zainstalowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), już działa! A to dzięki konsekwentnym staraniom burmistrz Barbary Galicz oraz wspomagających ją w tej sprawie mieszkańców.

Tym samym na skrzyżowaniu przy szkole jest o wiele bezpieczniej: dzieci i ich rodzice mogą bezpiecznie przejść przez jezdnię, a wyjeżdżający z podporządkowanych ulic zmotoryzowani bez problemu, płynnie, włączają się do ruchu na drodze krajowej.
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom sterowania ruchem drogowym, utrudnienia dla ruchu pojazdów są zminimalizowane poprzez zastosowanie czujników ruchu (zapewniają optymalny czas przejazdu dla pojazdów jadących z każdej strony skrzyżowania) oraz przycisków dla pieszych (po dotknięciu uruchamiają proces zmiany światła, gdy piesi chcą przejść na drugą stronę drogi).
W związku z inwestycją w Zespole Szkół w Pamiątce odbyło się spotkanie szkoleniowe z Komendantami Policji Powiatowej w Piasecznie oraz Tarczynie, a także Komendantem Straży Miejskiej. W czasie prelekcji omówiono, jak bezpiecznie przechodzić przez nowe przejście dla pieszych wyposażone w sygnalizację świetlną.
Wkrótce podobna sygnalizacja zacznie funkcjonować na dwóch kolejnych niebezpiecznych skrzyżowaniach – w Rembertowie i Grzędach. Pomoże to znacznie zredukować ilość różnego rodzaju wypadków w tych miejscach.

SW

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja