W Rembertowie bezpieczniej

W Rembertowie bezpieczniej

Sygnalizacja świetlna w Rembertowie, założona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), już działa! Po raz kolejny konsekwentne starania burmistrz Tarczyna Barbary Galicz  oraz wspomagających ją na rzecz poprawy bezpieczeństwa Mieszkańców przyniosły znaczący efekt.

Podobna sygnalizacja została wcześniej uruchomiona w Pamiątce (przy Szkole Podstawowej im. Wojciecha Górskiego), a także w Grzędach.
Na skrzyżowaniu w Rembertowie, gdzie stale panuje bardzo intensywny ruch pojazdów, jest o wiele bezpieczniej: piesi mogą o wiele spokojniej niż dotychczas przejść przez jezdnię, a wyjeżdżający z podporządkowanych ulic zmotoryzowani bez problemu włączyć się do ruchu na drodze krajowej.
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom sterowania ruchem drogowym, utrudnienia dla ruchu pojazdów są zminimalizowane poprzez zastosowanie czujników ruchu (zapewniają optymalny czas przejazdu dla pojazdów jadących z każdej strony skrzyżowania) oraz przycisków dla pieszych (po dotknięciu uruchamiają proces zmiany światła, gdy piesi chcą przejść na drugą stronę drogi).
Takie rozwiązania pomogą znacznie zredukować ilość różnego rodzaju wypadków w wymienionych miejscach.
SW

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja