W Tarczynie bez niespodzianek

W Tarczynie bez niespodzianek

Stało się to, co wszyscy przewidywali. Barbara Galicz nie dała szans Justynie Bochyńskiej i wygrała wybory na burmistrza Tarczyna z poparciem na poziomie 63,53%. Przegrana zostanie jednak radną.

Na Barbarę Galicz zagłosowało 3127 wyborców, zaś na Justynę Bochyńską – 1795. Wieloletnia pani burmistrz zwyciężyła we wszystkich obwodach. Największe poparcie uzyskała wśród głosujących w budynku szkoły podstawowej w Pamiątce. Wyniosło ono 75,21%. Bardziej podzieleni byli ci, którzy udali się do lokalu wyborczego umiejscowionego w szkole podstawowej w Pracach Małych. Tu Barbara Galicz uzyskała jedynie 15 głosów więcej niż jej rywalka.
Wspólny Sukces, komitet Barbary Galicz, wprowadził do rady 9 przedstawicieli (Grzegorz Augustynowicz i Anna Burakowska nie mieli kontrkandydatów). To wynik zdecydowanie lepszy niż w poprzednich wyborach. Przypomnijmy, że wówczas radni popierający panią burmistrz znaleźli się w mniejszości.
Czworo reprezentantów w radzie miejskiej będzie mieć komitet Gospodarna Gmina. Jedną z nich będzie sama Justyna Bochyńska, która w walce o mandat pokonała Dariusza Witka (zasiadał w radzie w poprzedniej kadencji). Innym zwycięzcą w barwach Gospodarnej Gminy jest Daniel Płużyczka, który w 2010 i 2014 roku przegrywał z Barbarą Galicz w walce o fotel burmistrza.
W radzie miejskiej znalazło się też miejsce dla dwóch kandydatów Prawa i Sprawiedliwości: Tadeusza Płużyczki i Andrzeja Pszczółki.
Ośmioro radnych mijającej kadencji obroniło mandaty. Nie udała się ta sztuka Sławomirowi Parolowi, Agnieszce Święcickiej, Jackowi Żelazowskiemu, Dariuszowi Witkowi, Andrzejowi Ozimkowi, Adamowi Dolińskiemu i Dariuszowi Sobierajskiemu.
Procentowo najlepszy wynik uzyskał Sławomir Brzeziński, na którego zagłosowało 71,24% wyborców. A w sumie najwięcej głosów otrzymał Krzysztof Olczak. Poparło go w sumie 265 mieszkańców.
W niektórych okręgach różnice pomiędzy kandydatami było bardzo niewielkie. Najbardziej wyrównana rywalizacja miała miejsce w okręgu 6, gdzie Tadeusz Płużyczka pokonał Agnieszkę Święcicką 5 głosami. Z kolei 11 głosów zabrakło Łukaszowi Lipcowi, by uzyskać identyczny wynik jak Mirosław Faliszewski.
OTO SKŁAD NOWEJ RADY GMINY TARCZYN:
Wspólny Sukces: Grzegorz Augustynowicz, Stanisław Małczyński, Zygmunt Bęza, Iwona Kozmana, Mirosław Faliszewski, Krzysztof Olczak, Anna Burakowska, Sławomir Brzeziński, Marek Ciecierski.
Gospodarna Gmina: Tomasz Dębski, Daniel Płużyczka, Justyna Bochyńska, Adam Przyborowski.
Prawo i Sprawiedliwość: Tadeusz Płużyczka, Andrzej Pszczółka.

Dominik Górecki

Ostatnio zmienianywtorek, 23 październik 2018 22:23
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja