Niezwykły koncert w Tarczynie

Niezwykły koncert w Tarczynie

W ostatnią niedzielę, w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie w godzinach popołudniowych rodzice wraz z dziećmi przybyli na salę widowiskową, by obejrzeć przedstawienie muzyczno-teatralne zaprezentowane przez młodzież zrzeszoną w Małym Chórze Miasta Tarczyna oraz w zespole teatralnym „Płomienie”.

Plecak z marzeniami
Dzieci śpiewały utwory skierowane do swoich rodziców, by uczcić w ten sposób Święto Mamy, Taty i Dziecka. Na uwagę zasługiwały solowe występy Amelki Brzezińskiej, Amelki Pastuszki i Oli Lachowskiej, które są finalistkami 20-go Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu, Aleksandry Radeckiej-Kohn, która zdobyła nagrodę główną w XI Festiwalu Patriotycznym w Pamiątce oraz Malwiny Radeckiej-Kohn  i Magdaleny Michalak, laureatek XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego w Radomiu. W ramach występu Małego Chóru pod tytułem „Plecak z marzeniami” zabrzmiały piosenki „Taki kraj”, „Kwiaty tej ziemi”, „Plecak z marzeniami”, „Mamy lato”, „Cieszmy się wolnością”. Solistki prezentowały szeroki wachlarz możliwości wokalnych w utworach z repertuaru Edyty Geppert, Haliny Frąckowiak, Hanki Ordonówny i współczesnych twórców.
W trakcie antraktu uwagę widzów przykuła wystawa i kiermasz prac plastycznych zorganizowane przez Grupę Plastyków Kreo-Art.

Wolność, kocham i rozumiem
Po krótkiej przerwie przyszedł czas na prezentację talentów dzieci z grupy teatralnej „Płomienie”. Scenariusz przedstawienia powstawał stopniowo w trakcie zajęć teatralnych pod kierunkiem Agaty Klimczak-Kołakowskiej.
Dzieci same przygotowały krótkie etiudy aktorskie oraz pozostałe elementy spektaklu. Tematem przewodnim przedstawienia była wolność w szerokim tego słowa znaczeniu. - Kiedy naprawdę zaczęłam kochać samego siebie, przestałam tęsknić za innym życiem i mogłam dostrzec, że wszystko wokół mnie, to zaproszenie do rozwoju. Dziś wiem, że to się nazywa… dojrzałość. Mówiła jedna z młodych aktorek. Równie dojrzałe, ale jednocześnie wzruszające było całe widowisko.
W roli akompaniatora wystąpił Bartłomiej Abramowicz, Agata Klimczak-Kołakowska zajęła się reżyserią. Efekty ich pracy były długo oklaskiwane przez przybyłych gości. Pod czujnym okiem profesjonalistów tarczyńska młodzież robi ogromne postępy w rozwoju artystycznym. - Jest w tym także duża zasługa rodziców. Podziękowała Agata Klimczak Kołakowska podkreślając że stawiając na rozwój dzieci, zdecydowali, by ich pociechy realizowały swoje pasje właśnie w Gminnym Ośrodku Kultury.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja