Złote Gody

Złote Gody

10 par obchodzących jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego otrzymało medale nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr. Andrzeja Dudę. Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie zostały wręczone małżonkom podczas uroczystego spotkania w dniu 12 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Tarczynie.

Popularnie nazywane „Złotymi Godami” uroczystości zorganizowane przez burmistrz Tarczyna Barbarę Galicz zgromadziły dostojnych jubilatów, przeżywających swoje rocznice małżeńskie. Podczas uroczystości gospodarz miasta skierowała gratulacje i życzenia długoletnim małżonkom. „Każda miłość jest podróżą w głąb siebie, każde małżeństwo jest odwagą wspólnego kroczenia przez wyboje i zakręty, każde spotkanie jest odpowiedzialnością, a każda decyzja ma konsekwencje. Wspólnie spędzone 50-lecie to wyraz Waszej miłości, wzajemnej troski o siebie i stworzoną rodzinę. Życzymy, aby dalsze wspólnie spędzone lata upływały Państwu w zdrowiu i spokoju, a rodzina otaczała Was miłością i opieką godną takich rodziców” – mówiła burmistrz Barbara Galicz. Do życzeń dołączyła także p.o. kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Lisicka.
Po wystąpieniach i złożeniu życzeń przystąpiono do uhonorowania małżeństw. Jubilaci otrzymali prezydencki medal, kwiaty, list gratulacyjny, a także kosz upominkowy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i tradycyjnego okolicznościowego tortu.

Medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” uhonorowane zostały pary:

Maria i Witold Zajdel,
Alicja i Jan Dębscy,
Maria i Sławomir Głowaccy,
Elżbieta i Maksymilian
Kiljańczyk,
Anna i Piotr Sabała,
Alicja i Wacław Zając,
Marianna i Kazimierz
Maciakowie,
Jadwiga i Zbigniew Otolińscy,
Wiesława i Zygmunt
Woźniakowie,
Krystyna i Eugeniusz Wysoccy


Nie wszystkie z 10 par, ze względu na zdrowie czy ważne sprawy osobiste, mogły wziąć udział w uroczystościach. Odznaczenia oraz gratulacje od burmistrz Tarczyna Barbary Galicz, małżeństwa te odbiorą w terminie późniejszym.
UM w Tarczynie

 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja