Nowoczesny sprzęt multimedialny do zdalnego nauczania w Gminie Tarczyn

Nowoczesny sprzęt multimedialny do zdalnego nauczania w Gminie Tarczyn

Kolejny sukces Gminy Tarczyn! 21 laptopów na kwotę prawie 70 000 zł pozyskała Gmina w ramach programu Polska Cyfrowa. Wszystko z myślą o uczniach z naszej Gminy, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Gmina Tarczyn wnioskowała o 21 laptopów wraz z oprogramowaniem, tyle też otrzymała.

– W związku z epidemią koronawirusa zarówno nauczyciele i uczniowie znaleźli się w sytuacji wymagającej natychmiastowego dostosowania systemu nauczania do nowych warunków.   Gmina Tarczyn zawsze wychodzi naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców, stąd decyzja pozyskaniu dla uczniów laptopów, które ułatwią im zdalną naukę – mówi Barbara Galicz, Burmistrz Tarczyna.
Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.
W najbliższym czasie laptopy trafią do szkół na terenie gminy. Dyrektorzy placówek przekażą sprzęt najbardziej potrzebującym.
Gmina Tarczyn nieustannie zabiega o poprawę warunków nauczania dla swoich uczniów. Jest to ważne szczególnie w okresie, kiedy uczniowie muszą zdobywać wiedzę w domach.  Nauka nie jest prostą sprawą, jednak historia pokazuje, że edukacja i erudycja są bardzo ważne.
„Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.”

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja