Pora na zasłużony odpoczynek!

Pora na zasłużony odpoczynek!

Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy nadszedł czas na wakacyjny wypoczynek. Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zasłużyli na dwa miesiące przerwy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się 23 czerwca o godz. 10.00. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców powitała pani Dyrektor Danuta Borowiec. Swą obecnością zaszczycili nas: pani Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Promocji Powiatu w Starostwie Grójeckim, ks. Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pan Tomasz Wawrzyniak – przedstawiciel KRUS w Grójcu, pan Krzysztof Zatorski – współwłaściciel firmy „Dwa Jabłka”, pan Radosław Rak – Przewodniczący Rady Rodziców i Pani Beata Skiba – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

 Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, który obfitował w wiele inicjatyw podnoszących poziom kształcenia w CKZiU w Nowej Wsi i dających wymierne efekty w postaci spektakularnych osiągnięć uczniów. Szczególnie dumni jesteśmy z II miejsca Karola Osiaka – absolwenta w zawodzie technik ogrodnik – w XLI Eliminacjach Centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz I miejsca Pauliny Kępki – uczennicy klasy trzeciej w zawodzie technik ekonomista – w XX Ogólnopolskim Konkursie "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?". Karol i Paulina otrzymali w uznaniu swych zasług nagrody książkowe. Pani Dyrektor podkreśliła, że  osiągnięcia uczestników konkursów ogólnopolskich są przykładem godnym naśladowania i grono uczniów naszej szkoły – laureatów współzawodnictwa na tak wysokim szczeblu – będzie się stale powiększało.

Wyrazy uznania za efektywną pracę dydaktyczno-wychowawczą w roku szkolnym 2016/2017 przekazała na ręce pani Dyrektor w imieniu Starosty Grójeckiego pani  Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Promocji Powiatu.

Pani Dyrektor w towarzystwie wychowawców klas wręczyła nagrody najlepszym. Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali: Paulina Kępka, Paulina Cupryjak i Dominika Michalak z klasy trzeciej w zawodzie technik ekonomista, Przemysław Dziubiński z klasy trzeciej w zawodzie technik ogrodnik, Monika Papierowska, Monika Zielińska i Weronika Zalewska z klasy drugiej w zawodzie technik ekonomista, Aleksandra Podsiadła z klasy drugiej w zawodzie technik ogrodnik, Aleksandra Krzyżanowska, Mateusz Horosz i Katarzyna Rogalska z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista, Weronika Wojtczak z klasy pierwszej w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz Rafał Kępka z klasy pierwszej w zawodzie technik ogrodnik. Wzruszeni rodzice odebrali listy gratulacyjne.

Pan Tomasz  Wawrzyniak – przedstawiciel KRUS w Grójcu – wręczył nagrody laureatom konkursu wiedzy o ergonomii i bezpieczeństwie w rolnictwie. Pierwsze miejsce w etapie szkolnym zajął Patryk Sosiński z klasy pierwszej, drugie – Jakub Uliasz z klasy trzeciej, trzecie – Wojciech Dominiak z klasy drugiej; wszyscy kształcą się w zawodzie technik ogrodnik.

Uczniowie, którzy zajęli wysokie lokaty w zawodach sportowych, konkurach o zasięgu powiatowym oraz konkursach wewnątrzszkolnych, również otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. 

Ostatnim punktem piątkowej uroczystości był program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy drugiej w zawodach technik ekonomista i technik architektury krajobrazu. Scenariusz, przygotowany w konwencji Gali Oskarowej, zakładał wyłonienie z grona nominowanych w różnych kategoriach nauczycieli, uczniów i wydarzeń minionego roku szkolnego laureatów TOAMASZA 2107. Wszyscy zwycięzcy z uśmiechem przyjmowali tytuły za zasługi, na które nikt do dnia dzisiejszego nie zwracał uwagi, np. „Nauczyciel – Złota Piła”, „Nauczyciel – Siła Spokoju”, „Uczeń – Złote Maniery”, „Uczeń – Złoty Pędzel”. Całość uświetniły popisy wokalne naszych niezastąpionych solistów – Michała Strzelczyka i Pauliny Prazimowskiej.

Pracowity rok za nami. Przed uczniami – ponad dwa miesiące odpoczynku. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się pełni sił do realizacji nowych wyzwań.

Ewa Malowaniec – 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja