Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi poznają IMiGW w Warszawie

Uczniowie  CKZiU w Nowej Wsi poznają IMiGW w Warszawie

26 października 2017r. uczniowie Technikum  im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi z klas I i II, uczący się w zawodzie technik ogrodnik,  podczas wycieczki dydaktycznej odwiedzili Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Gospodarstwo Szkółkarskie „Kordus” w Woli Mrokowskiej.

Najpierw udali się do IMiGW w Warszawie. Pani Anna Goławska – oprowadzająca po obiekcie - zapoznała uczniów  z wyposażeniem ogródka meteorologicznego, znajdującego się na terenie Instytutu. Uczniowie poznali budowę i zasady działania znajdujących się tam przyrządów do pomiaru czynników meteorologicznych, odczytywali wyniki poszczególnych pomiarów oraz pytali o działalność Instytutu. Duże wrażenie na uczniach i nauczycielach zrobiło skomputeryzowanie pomiarów oraz tworzenie prognoz pogody na podstawie danych ze wszystkich Stacji Meteorologicznych, znajdujących się w Polsce, dzięki wykorzystaniu programu komputerowego i łączności internetowej. Również budynek główny Instytutu  wzbudził w uczniach zainteresowanie, gdyż prezentuje się bardzo imponująco.
Następnie uczniowie zwiedzili Gospodarstwo Szkółkarskie Drzew i Krzewów Ozdobnych  „Kordus” w Woli Mrokowskiej. Jest to nowoczesna szkółka produkująca rośliny według najnowszych technologii, zatem dla uczniów kształcących się w zawodzie technik ogrodnik było to ciekawe połączenie teorii, której uczą się w szkole, z praktyką. Ponadto szkółka „Kordus” obejmuje Patronatem uczniów CKZiU w Nowej Wsi w ramach którego podejmowanych jest szereg działań służących uatrakcyjnieniu kształcenia i wzajemnej współpracy.
Wycieczka dydaktyczna okazała się dla uczniów bardzo ciekawa. Mogli poznać nowe technologie  związane z zawodem, w którym się kształcą. Mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi od fachowców w danej dziedzinie. Dodatkowym atutem wycieczki była piękna pogoda, która pomogła w pozytywnym odbiorze wrażeń z wyjazdu i realizacji wszystkich założonych celów.

Anna Dacka

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja