„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...” - wigilijne spotkanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...” - wigilijne spotkanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

21 grudnia 2017 roku o godz. 10.30 w naszej szkole rozpoczął się apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz wigilijne spotkanie uczniów i nauczycieli. Była to dla nas okazja do zatrzymania się w gorączce przedświątecznych przygotowań, do refleksji nad tym, co naprawdę ważne, do wspólnego przeżycia tajemnicy Narodzenia Pańskiego.

W tej wyjątkowej chwili mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli firm współpracujących z CKZiU w Nowej Wsi: pana Daniela Urbańskiego z firmy „Dwa Jabłka” i pana Piotra Głogowskiego z firmy Agrobard.
Wigilijny apel rozpoczął ksiądz Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi – który odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza.
W uroczysty nastrój wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas pierwszych, kształcących się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik spedytor. Trud właściwego przygotowania naszych artystów wzięły na swe barki wychowawczynie – pani Maria Kocewiak i pani Ewa Markiewicz. Oprawę wokalną przygotowała pani Barbara Kaczmarczyk.
Młodzież przypomniała wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat – zwiastowanie, narodziny Jezusa, przybycie mędrców z darami. Chór szkolny przywołał magię świąt wykonując znane, tradycyjne kolędy i mniej znane, ale równie nastrojowe, piosenki o tematyce świątecznej.
Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała pani Danuta Borowiec – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Pani Dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz przekazała treść życzeń nadesłanych do szkoły przez pana Marka Ścisłowskiego – Starostę Grójeckiego i pana Dariusza Gizkę – Burmistrza Warki.
Nie sposób wyobrazić sobie Wigilii bez prezentów. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi otrzymali od firmy „Dwa Jabłka” refraktometr – przyrząd do mierzenia zawartości cukru w owocach.
Po apelu uczniowie spotkali się z nauczycielami w salach, gdzie, w niemal rodzinnej atmosferze, raczyli się pierogami, barszczykiem, słodkościami i owocami.
Naszemu spotkaniu towarzyszył miły, serdeczny, przedświąteczny nastrój. W ten sposób symbolicznie zamknęliśmy wspólnie spędzony 2017 rok i z nadzieją na równie udany 2018 rok wrócimy po przerwie świątecznej do szkolnych obowiązków.
Ewa Malowaniec

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja