Drużyna z CKZiU na Mazowieckim Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym

Drużyna z CKZiU na Mazowieckim Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym

W dniach 12 – 13 maja 2018 r. drużyna z Technikum im. T. Nocznickiego w Nowej Wsi w składzie: Julia Siedlecka, Klaudia Bińkiewicz i Kacper Neska z klasy pierwszej w zawodach technik architektury krajobrazu i technik spedytor pod opieką Anny Dacki, wzięła udział w Mazowieckim Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym, który odbył się na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i CKZiU w Nowej Wsi. Uczniowie musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami – zarówno sprawnościowymi jak i teoretycznymi.

Turniej rozpoczął się od testu wiedzy z zakresu znajomości zabytków, pomników przyrody i historii regionów województw mazowieckiego i małopolskiego. Następnie drużyna miała za zadanie rozpoznać obiekty z w/w województw, przedstawione na fotografiach. Po krótkiej przerwie rozpoczęły się konkurencje sprawnościowe – marsz na orientację; turystyczne ABC polegające na doborze ekwipunku na wycieczkę i zaplanowaniu wycieczki turystyki kwalifikowanej; rowerowy tor przeszkód – który okazał się morderczym wyzwaniem ze względu poziom trudności jak i panujący upał; praktyczna umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
W drugim dniu Turnieju uczestnicy zwiedzali Warkę i okolice. Poznali szlaki turystyczne i najciekawsze obiekty w gminie. Po obiedzie ogłoszono długo oczekiwane wyniki.
Drużyna z CKZiU zajęła wysoką piątą lokatę. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział dziewięć drużyn z całego województwa mazowieckiego. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że biorąc po raz pierwszy udział w takim Turnieju, poradzili sobie bardzo dobrze. Gratulujemy im wyniku i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będą nas reprezentować i bogatsi w doświadczenie zajmą wyższą lokatę.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja