Giba odwiedził CKZiU

Giba odwiedził CKZiU

Środa, 24 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi minęła pod znakiem siatkówki. CKZiU w Nowej Wsi odwiedził mistrz olimpijski oraz trzykrotny mistrz świata w siatkówce z reprezentacją Brazylii – Giba!

Spotkanie rozpoczęło się krótko po godzinie 9:00 rano w szkolnej sali gimnastycznej. Kiedy siatkarz pojawił się w miejscu wydarzenia, od razu otrzymał gromkie brawa od naszych uczniów. Gibę oraz towarzyszących mu gości przywitała pani wicedyrektor Hanna Rejnchard. Na samym początku, Giba opowiedział o początkach swojej przygody z siatkówką, a także o przeciwnościach losu, które stawały mu na drodze ku marzeniom. Sportowiec mówił także o tym, jak ważna dla osób czynnie uprawiających sport jest dieta i wyliczył zalety zdrowego odżywiania. Giba zaznaczył, że z jego rad powinni korzystać wszyscy, nie tylko sportowcy.
Po krótkiej pogadance, młodzież oraz zgromadzeni widzowie zaczęli zadawać pytania. Giba musiał zmierzyć się z pytaniami między innymi o wrażenia, dotyczące gry polskich siatkarzy na tegorocznych Mistrzostwach Świata, o polską kuchnię, o swoje zainteresowania poza siatkówką, o życie w Polsce oraz o swoją sportową karierę.
Po gorącej sesji pytań, przyszedł czas na trening Giby z uczniami Technikum CKZiU. Słynny siatkarz przypatrywał się siatkarskim umiejętnościom nowowiejskiej młodzieży oraz dawał wskazówki, jak usprawniać swoją technikę gry. Po rozgrzewce Giba rozegrał z młodzieżą krótki mecz pokazowy, składający się z dwóch setów. W każdym secie Brazylijczyk grał w innej drużynie. Sportowa aktywność okazała się być fantastyczną zabawą dla tych, którzy brali udział w meczu i treningu oraz dla wszystkich widzów.
Kiedy wybrzmiał ostatni gwizdek, do siatkarza ustawiła się bardzo długa kolejka po zdjęcia i autografy. Giba bardzo chętnie pozował do fotek i wytrwale podpisywał wcześniej przygotowane zdjęcia. Nasi uczniowie przygotowali dla legendarnego sportowca specjalny, kojarzący się z naszym regionem upominek: kosz pysznych jabłek oraz świeżo tłoczony sok jabłkowy. Na zakończenie spotkania Giba wyraził ogromną radość ze spotkania i poprosił wszystkich zgromadzonych o to, by dbali o zdrowie.
Serdecznie podziękowania przekazano na ręce przedstawicieli firmy Procam Polska Sp. z o.o. oraz Bio-Gen Sp. z o.o., obecnych na spotkaniu. Dzięki wsparciu tych firm, społeczność szkolna CKZiU w Nowej Wsi miała okazję spotkać się z niezwykłą osobą o wielu twarzach – sportowcem światowego formatu, propagatorem zdrowego stylu życia i życzliwym, dowcipnym człowiekiem.

Paulina Kopczyńska, Ewa Malowaniec

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja