Multimedialnie o niepodległej

Multimedialnie o niepodległej

W mieście do końca roku stanie Ławka Niepodległości, multimedialne siedzisko o charakterze nowoczesnego pomnika.

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości. Staną one w każdym województwie, także w Warce. Będzie ona jedną ze 143 ławek multimedialnych w kraju, które powstaną z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Ławka Niepodległości współfinansowana przez MON stanie pod Pomnikiem Lotników w Warce.
Multimedialne ławki o charakterze pomnika to sposób na upamiętnienie polskiej państwowości, ale także miejsce o walorach edukacyjnych oraz praktycznych. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów naszego kraju – dzięki nim będzie można odsłuchać Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i inne nagrania. W Warce ławka będzie przybliżać siedzącym postać Hilarego Wojciecha Rostworowskiego, właściciela majątku Winiary, który współpracował przy tworzeniu struktur wojskowych z Józefem Piłsudskim.
Duży nacisk postawiono także na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Projekt ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka będzie podświetlana systemem LED. Ministerstwo Obrony Narodowej dołoży do wareckiej Ławki Niepodległości 30 tys. złotych, czyli 80 % jej kosztów. Multimedialny pomnik ma stanąć w mieście do końca tego roku.
POK


Ostatnio zmienianyczwartek, 22 listopad 2018 12:12
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja