Kolejny finał, kolejny rekord WOŚP w Warce!

Kolejny finał, kolejny rekord WOŚP w Warce!

13 stycznia, tak jak w całej Polsce, również w Warce odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Już teraz wiemy, że kwesta w samej Warce i okolicach przyniosła kolejny rekord!

Zebraliśmy ponad 87 tysięcy złotych! Daje to kwotę o 20 tysięcy większą w porównaniu do poprzedniego finału. Ostateczna kwota zebrana przez warecki Sztab WOŚP nie jest jeszcze znana. Końcowe rozliczenie zostanie przedstawione po wszystkich wpłatach za licytacje Allegro oraz podliczeniu pieniędzy przez bank.
Finałowe granie rozpoczęło się już na kilka tygodni przed 13 stycznia. Co chwilę w mieście pojawiały się nowe skarbony stacjonarne, do których można było wrzucać pieniądze. W internecie odbywało się szaleństwo związane z licytacjami. Niektóre z przedmiotów osiągały naprawdę imponujące kwoty! Od drugiej połowy grudnia chętni mogli zakupić kalendarz przygotowany specjalnie z okazji 27. Finału WOŚP. Kalendarz zawierał grafiki autorstwa Sławomira Ragana przedstawiające Warkę.
Orkiestra w Warce zaczęła coraz głośniej rozbrzmiewać w piątek, 11 stycznia. Tego dnia na wareckim basenie odbyły się zawody dla uczniów szkół z gminy Warka. Zawody zgromadziły blisko 150 osób!
12 stycznia, w sobotę już po raz drugi odbył się piknik w Rozniszewie. Było to niecodzienne wydarzenie, które zgromadziło mieszkańców wsi i okolic. Atrakcje, które przygotowali organizatorzy, sprawiły, że nie było tam czasu na nudę. Jednak największe emocje wzbudzały licytacje! Walka o zakup wspaniałych przedmiotów była naprawdę niecodzienna i dawała mnóstwo radości! Wspaniałą imprezę zakończyło tradycyjne „Światełko do nieba” czyli pokaz fajerwerków. Sobotni wieczór zakończył się meczem Wareckiej Ligi Halowej w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.
W dniu wielkiego finału WOŚP na ulice Warki i okolic wyszło 88 wolontariuszy z puszkami i terminalami, tym samym oficjalnie rozpoczynając zbiórkę w 2019 roku. 20 wolontariuszy organizowało finał w SP nr 1 w Warce. O 10:00 przy moście samochodowym rozpoczął się „Bieg Morsa – Policz się z cukrzycą”, który stał się jednocześnie rozgrzewką do późniejszego wspólnego morsowania w Pilicy w którym wzięli udział najbardziej odważni.
Od 12.00 rozpoczęła się zabawa w sali gimnastycznej SP nr 1 w Warce. Dmuchańce, fotobudka, kawiarenka, występy na scenie, warsztaty hula-hop, nauka pierwszej pomocy – atrakcji było wiele! Organizatorów cieszyła obecność całych rodzin, ich radość z pomagania i wspólnej zabawy.
Tradycyjnie o 20.00 w Warce odbyło się „Światełko do nieba”. Tegoroczne było niecodzienne i spektakularne. Był to bowiem teatr ognia! Choć chwilę po zakończeniu wspaniałego finału w Warce dotarły do nas smutne informacje z kraju. Zbiórka musiała zostać oficjalnie zakończona. Przedstawiciele wareckiego Sztabu WOŚP udali się do głównego studia TV w Warszawie, gdzie przekazane zostały pieniądze do banku. Tam również wareccy wolontariusze mogli pochwalić się zebraną kwotą wszystkim obecnym oraz prezesowi Fundacji WOŚP – Jurkowi Owsiakowi.
27. Finał WOŚP w Polsce został przyćmiony wydarzeniem, które miało miejsce w Gdańsku. Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza (również wolontariusza WOŚP) stłumiła radość z finałowych wydarzeń oraz z rekordowej kwoty, która została zebrana. Jednak, jak powiedział Jurek Owsiak, „Polska po tym wydarzeniu odradza się na nowo” – mamy nadzieję, że to wydarzenie sprawi, że my, Polacy, staniemy się dla siebie lepsi, a nienawiść będzie się już tylko obcym słowem. Warecki Sztab WOŚP serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom, partnerom i sponsorom, dzięki którym w Warce i okolicach odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja