Podróż dookoła świata podczas wareckich ferii zimowych

Podróż dookoła świata  podczas wareckich ferii zimowych

W tym roku dzieci z gminy Warka i okolic wzięły udział w akcji „Ferie dookoła Świata”. Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zabrały dzieci w podróż po poszczególnych kontynentach.

W programie tegorocznych ferii w Warce znalazły się między innymi włoskie warsztaty w restauracji Albero, w trakcie których dzieci mogły samodzielnie wykonać pizzę i poznać tajniki włoskiej kuchni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty fotograficzne, dzięki którym uczestnicy mogli poznać tajniki tworzenia niepowtarzalnych fotografii oraz samodzielnie wykonać zdjęcia portretowe kolegi lub koleżanki przy użyciu profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W ramach zajęć i warsztatów dzieci wykonały wiele prac plastycznych takich jak: noworocznego chińskiego smoka, mapę Europy, flagi, indiańskie pióropusze czy makiety zimowego krajobrazu dalekiej Arktyki. Odbył się także spektakl aktorów sceny krakowskiej pt. „Złośliwości jej królewskiej mości”. Nie zabrakło również zajęć sportowych. Dzieci mogły wziąć udział w halowych mistrzostwach lekkoatletycznych oraz halowych mistrzostwach świata w piłce nożnej. Poznały również gry z czterech stron świata.
Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Dwa tygodnie zimowego szaleństwa minęły błyskawicznie. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia wakacyjne!
W akcji „Ferie dookoła Świata w Warce” organizowanej przez wareckie instytucje uczestniczyło w ciągu 10 dni 106 dzieci. W sumie organizatorzy przygotowali 40 godzin zajęć. Średnio, dziennie w zajęciach uczestniczyło 30 osób. Aż 22 dzieci było 5 lub więcej razy, a jedna osoba nie opuściła żadnego dnia.
Organizatorzy i partnerzy:
•Urząd Miejski w Warce
•Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
•Centrum Sportu i Rekreacji w Warce
•Muzeum im. Kazimierza Puławskiego w Warce
•Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce
•Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce
•Komisariat Policji w Warce
•Restauracja Albero
•Blade Photo Rafał Donica

Organizatorzy ferii w Warce dziękują wszystkim uczestnikom i wolontariuszom wspierającym organizację zajęć.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja