To będzie UltraWarka!

To będzie UltraWarka!

Tegoroczny 1 czerwca w Warce przejdzie do historii. Tego dnia w mieście nad Pilicą odbędą się dwie imprezy sportowe tylko dla wytrwałych, czyli „6 Ultramaraton Kolarski – Maraton Podróżnika” oraz „2 Ultramaraton Kajakowy – z Nurtem Niepodległości”.

Z wareckiego rynku w godz. 7:30-10:00 wystartuje niemalże 200 kolarzy na dystansie 550 i 350 km w pętli, w formule non-stop. Maraton jest wydarzeniem organizowanym przez społeczność internetowego forum www.podrozerowerowe.info oraz stowarzyszenie KOŁO ULTRA. Na mecie (Kemping nad Pilicą w Warce) kolarze spodziewani są w nocy z soboty na niedzielę (1/2 czerwca 2019) oraz w niedzielę (2 czerwca 2019) w ciągu dnia. Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania w czasie startu na wareckim rynku, w trakcie maratonu na stronie internetowej organizatora oraz na mecie. Ponadto, mimo iż lista startowa jest już zamknięta, organizatorzy zapewniają, że dla chętnych śmiałków z Warki i okolic znajdzie się jeszcze kilka miejsc. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronach www.podrozerowerowe.info, http://mp.kolo-ultra.pl i https://www.facebook.com/maraton.podroznika
Jeszcze wcześniej niż kolarze bo już o 6:00 rano z Tomaszowa Mazowieckiego wystartują kajakarze uczestniczący w „Ultramaratonie – z Nurtem Niepodległości”. Do pokonania będą mieć 119 km rzeką Pilicą aż do Warki do „Przystani na Winiarach”. Podczas uroczystego zakończenia, które przewidziane jest w godzinach wieczornych i nocnych wystąpi Miejska Orkiestra Moderato, działająca przy Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” (ok. 19-20). Dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich mieszkańców Warki na tę niecodzienną imprezę! W myśl hasła przewodniego „Pilica – rzeka, która łączy”, organizatorzy – Klub Sportowy AMBER Tomaszów Mazowiecki i Klub Kajakowy KOREK Warka - do udziału w imprezie zapraszają nie tylko tzw. „długoli” ale i osoby, które chcą spróbować swoich możliwości na krótszych dystansach i w tym celu powstała dodatkowa konkurencja pod nazwą „Sztafeta Zespołowa”. Szczegółowe informacje w regulaminie na stronie https://tiny.pl/t7nlq. Dodatkową atrakcją dla wszystkich, którzy zmierzą się z dystansem i pokonają go zostanie rozlosowana nagroda główna: kajak firmy PLASTEX. Najlepszy z zawodników otrzyma także nagrodę pieniężną.
Zapraszamy do aktywności sportowej i do kibicowania!

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja