Mój czas, moja pasja. Malarstwo Małgorzaty Chojnackiej

Mój czas, moja pasja. Malarstwo Małgorzaty Chojnackiej

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na wystawę.

Malarstwo Małgorzaty Chojnackiej to bogactwo przyrody i swoboda tworzenia. To zachwyt nad pięknem kwiatów, korzeni drzew i blaskiem wody w rzece. To także chwytanie ciepłego poranka i zachodzącego słońca, nadpilickie pejzaże, pływające nenufary, rozkwitające róże i wiejskie słoneczniki, dostrzeganie tego co niezwykłe w prostych i codziennych przedmiotach. Artystka maluje nieskrępowanie, energicznie, z dużą ekspresją. Nie boi się dużych płaszczyzn, kładzie farby zdecydowanie. Jak sama mówi „dłużej myśli, niż maluje”. Wykorzystuje swój czas, aby oddać na płótno to, co w duszy rodzi się dniami i miesiącami. Jakby tylko czekała na odpowiedni moment przełożenia myśli na obraz. Jest artystką niezwykle płodną. W swoim dorobku artystycznym ma ponad tysiąc obrazów.
Prezentowana w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wystawa, choć monograficzna, przekrojowa, to tylko wyimek z jej twórczości. Ekspozycja prezentuje prace od początku lat dziewięćdziesiątych po czasy współczesne. Wystawa ukazuje kilka tematów, wokół których porusza się Małgorzata Chojnacka. Są tu: pejzaże, martwe natury, kwiaty, jabłka, studia drzew czy korzeni.
Radości w malowaniu dodaje artystce rodzina, dom, ale i otaczająca przyroda. Wyczuwamy to w nadpilickich widokach, w kwiatach z własnego ogrodu.  Wszystko to tworzy barwny obraz, pełen pasji tworzenia i bycia. To Jej czas, zilustrowany obrazami, które przeglądamy jak klatki barwnego filmu. Zatrzymać chwilę piękną, dobre wrażenie, uwiecznić to, co tak ulotne, mówi Małgorzata Chojnacka w swoich dziełach. To jej życie i zamiłowanie, którym dzieli się z innymi przez pracę artystyczną i pedagogiczną.
Nie ma wątpliwości, że Małgorzata Chojnacka zasługuje na prezentację dorobku artystycznego szerokiej publiczności, szczególnie w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, które jest jej tak bliskie, od początku pracy zawodowej na stanowisku nauczyciela historii i plastyki w wareckim gimnazjum. Gratuluję Pani Małgorzacie Chojnackiej dorobku artystycznego, dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem. Zapraszam do zwiedzania wystawy i życzę samych dobrych wrażeń i pozytywnych emocji. Wystawa będzie czynna do 16 czerwca. Wstęp bezpłatny.

Iwona Stefaniak
dyrektor
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w  Warce

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja