Zimowa Odmiana Wareckiego Rynku – Jabłkowy Weekend w Warce!

Zimowa Odmiana Wareckiego Rynku – Jabłkowy Weekend w Warce!

Jabłkowa magia świąt zawita na warecki rynek po raz czwarty, ale po raz pierwszy będzie to wydarzenie dwudniowe. W dniach 14-15 grudnia odbędzie się „Zimowa Odmiana Wareckiego Rynku – Jabłkowy Weekend w Warce”.

W sobotę, od godz. 16:00, przy świątecznej muzyce, w otoczeniu choinki i bożonarodzeniowej szopki zapraszamy na Jarmark do “Świątecznej Gospody”, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich zaserwują pyszne jadło. Dla zabieganych będzie to idealna możliwość zaopatrzenia się w potrawy świąteczne, a dla smakoszy prawdziwa uczta. Wyłonimy w konkursie publiczności „Najlepsze Koło Gospody”. Na deser będą jabłka pieczone w ognisku, a „bezalkoholowy” grzaniec pozwoli się zrelaksować w klimatycznym, świątecznie podświetlonym ogródku. Przez cały czas będzie można także kupować oryginalne rękodzielnicze upominki na stoiskach biorących udział w III Powiatowym Jarmarku Rękodzielniczym. Sobotnie świętowanie potrwa do godz. 19:00.
W niedzielę już od godz. 12:00 zapraszamy na tradycyjny już Warecki Kiermasz Charytatywny, który wypełniony stroikami i bombkami z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mieszkańcy Warki i goście wyłonią w konkursie publiczności najładniejszą ozdobę świąteczną. O podniebienia zadbają wystawcy Szlaku Jabłkowego, a w świąteczny klimat wprowadzi kolędowanie dzieci i młodzieży oraz – tuż po wspólnym zapaleniu gwiazdy na dużej choince, specjalny świąteczny koncert Orkiestry Moderato. W niedzielę poznamy także nową Królową (a może wreszcie Króla?) Szarlotki, która/y będzie miłościwie nam panował/a przez cały następny rok, aż do kolejnej Zimowej Odmiany. Na koronę i tytuł ma szanse każdy, kto wystartuje w konkursie na najsmaczniejsze ciasto z jabłkami, upiecze je i przyniesie na warecki rynek 15 grudnia. Nieodłącznym punktem imprezy, który mocno integruje mieszkańców, będzie strojenie rynkowych drzewek bombkami z motywem jabłka. Wyobraźnia i zdolności plastyczne zaangażowanych grup i organizacji są tu nieograniczone.

Poniżej informacje o poszczególnych atrakcjach podczas „Zimowej Odmiany Wareckiego Rynku – Jabłkowego Weekendu w Warce”:
14 grudnia (sobota) – godz. 16:00-19:00
•Świąteczna Gospoda – Jarmark Jadła Świątecznego w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich – kupisz na nim wspaniałe potrawy i produkty przygotowane specjalnie na imprezę.
•Konkurs publiczności na „Najlepsze Koło Gospody” – wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli oddać swój głos na wybrane stoisko Koła Gospodyń Wiejskich, dzięki czemu zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe.
•III Powiatowy Jarmark Rękodzielniczy – kiermasz na którym kupisz piękne ręcznie wykonane rzeczy… sam zdecydujesz, czy będzie to prezent pod choinkę, czy na samą choinkę…
•Ognisko z pieczeniem jabłek na rynku… A czemu nie? Przyjdź i spróbuj smaku pieczonego na ognisku najlepszego polskiego owocu jakim jest jabłko!
•Degustowanie zimowego napoju „Jabłkowy chmielony” ale również innych… dla dzieci i dorosłych!
•Światła, przystrojone stoły i muzyka… wszystko po to aby sobotni wieczór na wareckim rynku przypominał bożonarodzeniowe jarmarki w największych metropoliach świata. Przyjdź i zobacz czy nam się udało…

15 grudnia (niedziela) – godz. 12:00-17:00
•Warecki Kiermasz Charytatywny – kiermasz, który od kilku lat gości na wareckim rynku. Przyjdź, kup coś niezwykłego i wesprzyj społeczną działalność organizacji pozarządowych i szkół z gminy Warka.
•Jarmark Szlaku Jabłkowego – w lecie to już tradycja, ale w zimie? Jarmarki śniadaniowe goszczące na wareckim rynku latem dają szansę na spróbowanie i kupienie czegoś niezwykle smacznego i co najważniejsze lokalnego. Czy teraz będzie podobnie smacznie?
•Wystawa Ozdób Choinkowych – podczas imprezy odbędzie się finał konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Komisja już wybierze swoich faworytów jednak to uczestnicy Zimowej Odmiany będą mogli zdecydować, która ozdoba zdobędzie nagrodę publiczności. Przyjdź, zobacz i oceń swojego faworyta (więcej informacji wkrótce a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o trwającym do 4 grudnia konkursie.
•Konkurs na „Królową/Króla Szarlotki” – gdzie jak nie u nas taka właśnie Królowa lub Król? Gdzie są najlepsze jabłka a co za tym idzie i najlepsze szarlotki? Kto czuje, że to własnie jego ciasto z jabłkami jest najlepsze na świecie, niech przyniesie je w niedzielę w godz. 12:00-12:30 na rynek. Komisja to sprawdzi, oceni a najlepsi zdobędą nagrody rzeczowe i tytuł, którym będzie mógł się chwalić przez cały rok…
•Wspólne dekorowanie drzewek na rynku – od kilku lat to nasza warecka tradycja, że organizacje społeczne i publiczne dekorują drzewko na rynku lub w jego najbliższym otoczeniu.
•Wspólne kolędowanie – na scenie w godz. 13:00-14:45 zaprezentują się laureaci konkursu wokalnego „mini Warka Music Show” oraz sekcja wokalna działająca w „Dworku na Długiej”.
•Wspólne zapalenie gwiazdy na świątecznej choince – punkt 16:00 chcemy wspólnie, z odliczaniem i sztucznymi ogniami zapalić gwiazdę na wareckiej choince…
•Specjalny, świąteczny koncert Orkiestry Moderato – jeśli pogoda pozwoli o godz. 16:10 będziemy mieli okazję usłyszeć wspaniałą naszą orkiestrę. Repertuar odpowiednio dostosowany i… niepowtarzalny.
•Ognisko z pieczeniem jabłek na rynku… A czemu nie, skoro piekliśmy w sobotę, dzień wcześniej? Przyjdź i spróbuj smaku pieczonego na ognisku najlepszego polskiego owocu jakim jest jabłko!
•Światła, przystrojone stoły, grzaniec i muzyka… wszystko po to aby niedzielne popołudnie na wareckim rynku przypominało bożonarodzeniowe jarmarki w największych metropoliach świata. Przyjdź i zobacz czy nam się udało…
To może być niezwykły weekend na wareckim rynku… nie może tam jednak zabraknąć Ciebie! Zapraszamy!

Organizatorzy:
Samorząd Warki, Starostwo Powiatowe w Grójcu, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Stowarzyszenie Sady Grójeckie (marka Jabłko Grójeckie), Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Jabłkowa Warka.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja