Tłumy na wareckim Orszaku Trzech Króli

Tłumy na wareckim  Orszaku Trzech Króli

6 stycznia 2020 r. już po raz dziewiąty mieszkańcy Warki mogli uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13:00 mszą świętą w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce.

Po nabożeństwie nastąpiło pożegnanie brzemiennej Maryi, która wraz z Józefem udała się do Betlejem. Zaraz po nich w świątyni pojawili się trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, do których dotarła wieść o nowo narodzonym Królu. Monarchowie zaprosili wszystkich do wspólnego, radosnego Orszaku, który wyruszył ulicami Warki kilka chwil po godz. 14:00.
Wędrujący, pomimo tego, iż na początku swej drogi spotkali Aniołów, którzy wskazali im drogę do Betlejem, na chwilę przystanęli przy Dworze Heroda. Próbował on zatrzymać uczestników w swoim przepełnionym pychą, złością i zazdrością pałacu. Na szczęście zaraz z odsieczą przyszli im Aniołowie, którzy sprytnie przepędzili zło. Później już tylko przejście „Bramą do Niebios” i wszyscy mogli iść prosto do szopki, aby przywitać prawdziwego Króla, który czekał tam na wszystkich wraz z Maryją i Józefem. Pierwsi Jezusowi pokłonili się pastuszkowie – symbol ludzi prostych i pracujących, tuż po nich pokłon oddali Królowie, a za nimi każdy z obecnych przed szopką.
Po błogosławieństwie księdza Przemysława Bogusza, cały Orszak zakończyła wspólnie odśpiewana kolęda, której akompaniowała grupa akordeonistów. Na wszystkich zmarzniętych czekał mały poczęstunek w postaci pasztecików z ciepłym barszczem oraz słodkich bułeczek.
To był piękny wspólnie spędzony czas, oby okazji do takiego świętowania było jak najwięcej!
Warecki Orszak Trzech Króli nie udałby się bez pomocy i zaangażowania wielu osób, instytucji i organizacji. Główni organizatorzy - Stowarzyszenie Animator oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestniczącym w tym święcie.
W szczególności dziękujemy: szkołom, które przygotowały 3 Orszaki wraz z Królami (Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi), twórcom scenek i twórcom oprawy Orszaku (Publiczna Szkoła Podstawowa w Sułkowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi, Wspólnota Młodzieżowa „Terezjańskie Apostolstwo Ufności”, Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” w Nowej Wsi, Siostry Zakonne – siostra Bożymira i siostra Kamila, Grupa akordeonistów pod przewodnictwem Zbigniewa Kołomyjskiego), wspierającym organizacyjnie Orszak (Harcerzom ze Szczepu 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych, Strażakom z OSP Laski, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Klubowi Biegacza START Pułaski Warka, Stowarzyszeniu Made In Bończa, Wolontariatowi Dworkowemu), przekazującym poczęstunek dla uczestników Orszaku (Restauracji FUM, Restauracji Kociołek, Piekarni Kazana), zabezpieczającej przemarsz Orszaku wareckiej Policji, prowadzącemu Orszak Zbigniewowi Stępniowi. Szczególne gorące podziękowania kierujemy dla obu wareckich Parafii za pomoc i zaangażowanie: Parafii Św. Mikołaja Biskupa na czele z ks. proboszczem Stanisławem Dobkowskim oraz wikariuszem księdzem Przemysławem Boguszem oraz Parafii Matki Bożej Szkaplerznej na czele z ks. proboszczem Jarosławem Kucharczykiem.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Rafała Donicy – www.warka24.pl/OTK2020.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja