„Wieczór z Kulturą”- z Marthą Eggerth i Janem Kiepurą

„Wieczór z Kulturą”- z Marthą Eggerth i Janem Kiepurą

11 stycznia odbył się XXIII "Wieczór z Kulturą", w którym przypomnieliśmy wyjątkową parę artystów: Marthę Eggerth i Jana Kiepurę.

Największe przeboje tej wspaniałej pary wykonali cenieni Artyści warszawskiej sceny operowej i operetkowej: Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy i Jan Zakrzewski - tenor. Koncert poprowadziła aktorka Teresa Siewierska, akompaniował na fortepianie Adam Sychowski.  W programie wieczoru znalazły się kompozycje, które Kiepurowie wykonywali razem, choćby słynny duet z „Wesołej wdówki” Fr. Lehara. Warto przypomnieć, że właśnie „Wesołą wdówkę” na Broadway’u, w Majestic Theatre para wykonała razem około 2000 razy!  W programie wieczoru znalazły się utwory Fr. Lehara, R. Stoltza, I. Kalmana, C. Millockera. Przeboje takie jak „Dla Ciebie śpiewam tę pieśń”, „Pokochaj mnie”,  Czardasz z filmu „Carmen blonde”, czy piosenki włoskie i neapolitańskie (O sole mio…) brawurowo wykonali Grażyna Mądroch z Janem Zakrzewskim. W programie koncertu nie zabrakło słynnego „Kujawiaka” Wieniawskiego. Wspaniałym dopełnieniem wieczoru były opowieści z ciekawostkami z życia prywatnego i scenicznego artystów, w wykonaniu Teresy Siewierskiej.
To był kolejny wspaniały „Wieczór z Kulturą", pełen dobrych emocji i uśmiechu.
 Dziękujemy Artystom za mistrzowskie wykonanie, stworzenie wyjątkowej atmosfery koncertu. Podziękowania dla wspaniałej Publiczności. 

Partnerami „Wieczorów z Kulturą" są Państwo Angelika i Jarosław Nowocielowie - Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser.

Info. Muzeum.
 fot. J. Kreczmański


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja