Rusza kolejny sezon atrakcji na wareckim Rynku

Rusza kolejny sezon atrakcji na wareckim Rynku

W najbliższy weekend na wareckim Rynku ponownie zagości „Skrzynka Kontaktowa” czyli scena z przestrzenią artystyczno-animacyjną. Pierwszy weekend zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Piątek - Letnie Kino „na Skrzynce” – godz. 21:30
W piątek pierwsze z dziesięciu spotkań z Letnim Kinem „na Skrzynce”. Na leżakach, wśród scenerii kamieniczek, z popcornem i zimnym napojem będzie można obejrzeć filmy wybrane w głosowaniu internetowym. Rozpoczynamy 26 czerwca filmem Łukasza Palkowskiego pt. „Najlepszy”. To historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności, został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Film zdobył 10 nagród i 9 nominacji konkursowych na najważniejszych polskich festiwalach filmowych. Początek seansu o godz. 21:30. W przypadku złej pogody seans odbędzie się pod dużym namiotem na Rynku. W kolejne piątki będzie można obejrzeć „(Nie) znajomi” (reż. Tadeusz Śliwa, występują m.in. Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski), „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (reż. Fernando León de Aranoa, występują m.in. Javier Bardem, Penélope Cruz), „Gotowi na wszystko. Exterminator” (reż. Michał Rogalski, występują m.in. Paweł Domagała, Krzysztof Czeczot), „Mama Mia” (reż. Phyllida Lloyd, występują m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth), „Miasto 44” (reż. Jan Komasa), „Yuma” (reż. Piotr Mularuk, występują m.in. Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, Tomasz Kot), „Zacznijmy od nowa” (reż. John Carney, występują m.in. Keira Knightley, Mark Ruffalo), „Dżungla” (reż. Greg McLean, występują m.in. Daniel Radcliffe), „Carte Blanche” (reż. Jacek Lusiński, występują m.in. Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik).

Sobota - Muzyczny wieczór z Kapelą Bialską – godz. 18:00
Warecki Rynek 27 czerwca zamieni się w miejsce przepełnione muzyką. Od godz. 18:00  odbędzie się koncert muzyki tradycyjnej, którą każdy zna, w wykonaniu Kapeli Bialskiej. Będzie można i pośpiewać i być może zatańczyć. Kapela Bialska działa od 2001 r. Powstała z inicjatywy grupy instrumentalistów Orkiestry Dętej przy OSP i MGOK w Białej Rawskiej. W repertuarze Kapeli znajdują się piosenki biesiadne i ludowe o zróżnicowanej tematyce – od frywolnych po liryczne. Kapela gra w rytmach polskich tańców ludowych, co powoduje, że niejeden słuchacz podryguje w rytm oberka, polki, czy walczyka. Na wareckim Rynku zespół zagra w 7 osobowym składzie: wokal, akordeon, trąbka, klarnet, bęben, tamburyn, kontrabas. Nie zabraknie takich znanych utworów jak „Lipka”, „Pod Zielonym dębem”, „Kareta”, „Cyt cyt”, czy „W moim ogródecku”.

Niedziela – Magiczny Jarmark Śniadaniowy – godz. 10:00
28 czerwca na wareckim Rynku odbędzie się w godz. 10-14 pierwszy w tym sezonie „Jarmark Śniadaniowy”. Będzie niezwykle pysznie, zdrowo i wesoło ze względu na początek wakacji... Na kilkunastu stoiskach będzie można spróbować i kupić zdrowe, naturalne produkty i dania obiektów na Szlaku Jabłkowym i Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu grójeckiego. Będzie menu śniadaniowe i tradycyjne. Nie zabraknie również specjalnej oferty pyszności dla dzieci – gofrów, waty cukrowej, naleśników, ciast i ciasteczek. Każdy będzie mógł kupić na wynos lub zjeść na miejscu. Warto się wybrać również ze względu na to, że będzie to kolejna Letnia Odmiana Wareckiego Rynku – m.in. przy Skrzynce Kontaktowej pojawią się nowe elementy małej infrastruktury.
Dodatkowa atrakcją Jarmarku będzie show Pana Buźki, który oczaruje warecką publiczność licznymi magicznymi sztuczkami i pełnym pozytywnej energii występem. Towarzyszyć mu będą animacje dla dzieci, pokaz dużych baniek, wizyta Minionka i Strażaka Sama oraz dmuchańce.

Wydarzenia na wareckim Rynku organizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec na projekty realizowane przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pt. „Warecki Rynek 2020” i Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” pt. „Letnie Kino”. Partnerzy: Samorząd Warki, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Warecki Szlak Jabłkowy, Centrum Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Animator, ABC Dziecka.

Zapewnij bezpieczeństwo sobie i innym podczas tych Wydarzeń. Weź maseczkę, dezynfekuj dłonie (lub noś rękawiczki) oraz zachowuj odpowiedni dystans. Regulamin szczegółowy dostępny będzie na terenie imprezy.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja