piątek, 22 wrzesień 2023
15 lat! 300 wydań!

Dziś trzymacie w rękach jubileuszowy numer. Nasza gazeta bowiem kończy 15 lat! To także 300. wydanie naszego dwutygodnika.

Pierwszy numer naszego dwutygodnika ukazał się w sierpniu 2008 roku. Zaczynaliśmy z nakładem 15 tysięcy egzemplarzy i ośmioma stronami. Początkowo byliśmy miesięcznikiem, którego nakład systematycznie się zwiększał, by z okazji piątych urodzin, w 2013 roku, zmienić naszą częstotliwość i ukazywać się co dwa tygodnie. Te 300 wydań i 15 lat, to wiele dobrych wydarzeń, a także wiele zmian. Zmieniła się nasza szata graficzna, nakład, który obecnie wynosi 22 000 egzemplarzy, a także liczba punktów kolportażu. To także wiele zmian na rynku gazet lokalnych. Spośród wielu tytułów ukazujących się na terenie powiatu grójeckiego, pozostało tylko kilka, w tym nasz dwutygodnik, który jest największym (pod względem nakładu) periodykiem trafiającym do czytelników powiatu grójeckiego oraz gminy Tarczyn.
Jak w każdej firmie, również w redakcji działo się wiele. Pod względem dziennikarskim, to typowo kobiecy team (Emilia, Paulina i Xymena), który opisuje najważniejsze wydarzenia regionu, a także bolączki jego mieszkańców. To właśnie autorskie artykuły (poza publikacjami samorządów), są wartością dodatnią Jabłonki. Współpracujemy ze wszystkimi samorządami, które na łamach naszego dwutygodnika publikują informacje oraz obwieszczenia.
Te 15 lat, to także wiele zawirowań na rynku drukarskim, zmiany cen papieru, a także jego dostępności. Nie bez znaczenia jest również pandemia koronawirusa, która „dobiła” wiele lokalnych, bezpłatnych tytułów. Nam się udało i wierzymy, że jeszcze przez wiele lat będziemy Was rzetelnie informować o najważniejszych wydarzeniach w regionie. Cieszy nas fakt, że nadal mimo rozwoju technologii, wiadomości w tradycyjnej wersji cieszą się taką popularnością. Jest to potwierdzeniem siły i niezależności lokalnych gazet.
Wierzymy, że w dobie wszechobecnego internetu, papier się obroni. Dla zabieganych mamy również dostępne wydania Jabłonki on-line. Aktualności znajdziecie również na naszym portalu, www.jablonka.info
Jak przedstawia się Jabłonka w liczbach? 22 000 egzemplarzy, czyli 1342 kg i 20 064 m2 papieru zapełnionych wiadomościami.

15 lat! 300 wydań!
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów