piątek, 27 listopad 2020
11 listopada inny niż zwykle

W środę, 11 listopada, w Nowym Mieście nad Pilicą odbyły się obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną miały one charakter symboliczny.

O godz. 18.00 w Sanktuarium bł. O. H. Koźmińskiego przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Mieszkańcy naszej gminy mogli w niej uczestniczyć za pośrednictwem transmisji, która była udostępniona na portalu społecznościowym facebook. Msza Święta była koncelebrowana, a przewodniczył jej Ojciec Gwardian Zdzisław Tokarczyk.
Po mszy świętej została złożona wiązanka oraz zapalony znicz pod kamieniem – obeliskiem poświęconym wszystkim poległym za wolność Ojczyzny. Na koniec uroczystości uczestnicy spontanicznie odśpiewali hymn państwowy.
W uroczystościach udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Mariusz Dziuba, Radni Miejscy na czele z przewodniczącym Tomaszem Pietruchą, Komendant Miejsko-Gminny OSP Jacek Chrobok oraz mieszkańcy w ilości zgodnej z zachowaniem zasad i obostrzeń epidemicznych.
Wszystkim mieszkańcom uczestniczącym w obchodach osobiście oraz poprzez transmisję online serdecznie dziękujemy.

UMiG

11 listopada inny niż zwykle
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów