wtorek, 29 listopad 2022
Znajdź perły Królowej Bony w labiryncie  kukurydzy u podnóża ruin średniowiecznego zamku Książąt Mazowieckich

Nowa atrakcja w Czersku. Kukurydziany Labirynt Królowej Bony otworzył swoje tajemne ścieżki przy ul Sadowej.

Kukurydziany labirynt znajduje się u podnóża ruin średniowiecznego Zamku Książąt Mazowieckich, w którym w XVI wieku mieszkała Królowa Bona. Z miejscem tym związana jest legenda, której tajemnice można odkryć wchodząc w tajemnicze ścieżki wiodące pośród kukurydzy.
– Legenda głosi, że Królowa Bona pośpiesznie opuszczając Zamek nieumyślnie rozerwała perłowy naszyjnik z którego wszystkie perły rozsypały się po okolicy i zaginęły…– mówi pomysłodawca atrakcji, Bartosz Obuchowicz. – Od tamtej pory, każdego roku na początku lipca, pole nieopodal zamku zarasta gatunkiem roślin nigdy wcześniej nie spotkanych na tych terenach.
I chociaż królowa Bona sprowadziła na ziemie polskie wiele warzyw z rodzinnej Italii, to tajemnicze rośliny o złocistym ziarnie zbitym w dużych kolbach pochodziły z dalekiej krainy zwanej Ameryką. Tamtejsze ludy zwały tą roślinę kukurydzą i była ona ich przysmakiem. Królowa zaczęła podejrzewać, że pojawienie się kukurydzy ma związek z rozerwanym sznurem pereł, które musiały najwidoczniej mieć magiczną moc. Zapragnęła go odzyskać i obiecała wielkie bogactwa śmiałkowi, który odnajdzie wszystkie perły w labiryncie utworzonym przez kukurydzę. Jednak nikomu się to nie udało, a tylko nieliczni odnaleźli drogę powrotną…
Teraz każdy może spróbować swoich sił i podjąć wyzwanie odnalezienia wszystkich pereł z królewskiego naszyjnika. Pomysłodawcą labiryntu jest związany z Czerskiem od dziecka, Bartosz Obuchowicz, aktor znany z takich filmów jak „Cwał”, „Stacja”, „Czas Serferów”, „Senność” a także min. serialu „Na dobre i na złe”. Wraz z przyjaciółmi postanowił rozsławić Czersk jako miejscowość turystyczną, historyczną, pełną tajemnic i zabytków, legend i atrakcji dla każdego, kto odwiedzi ten cudowny zakątek naszego kraju.
W przeszukaniu tajemnych zakamarków labiryntu o powierzchni 1 ha pomoże mapa, którą śmiałkowie dostaną na starcie. W labiryncie ukrytych jest dziewięć pieczęci, które trzeba odnaleźć i oznakować nimi swoją mapę.
Labirynt w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) czynny jest 7 dni w tygodniu; godziny otwarcia: 12-20.
Po przejściu labiryntu czekają dwie strefy: strefa chillout oraz strefa rekreacyjna ( badminton, siatkówka, paintball (cyklicznie). Dzieci do lat 4 oraz osoby z niepełnosprawnościami otrzymają wstęp darmowy (za bilet płaci tylko opiekun). Dzieci poniżej 12 r.ż wstęp z opiekunem.

Labirynt Królowej Bony
Czersk, ul. Sadowa
www.labiryntkrolowej.pl
fb: Labirynt Krolowej Bony

Znajdź perły Królowej Bony w labiryncie kukurydzy u podnóża ruin średniowiecznego zamku Książąt Mazowieckich
Średnia ocena 3.8, najwyższa ocena 5 z 4 głos/ów