piątek, 22 wrzesień 2023
Na czym polega praca trychologa?

Na tę chwilę nie ma żadnych regulacji prawnych dotyczących specjalizacji trychologa, więc wszystko zależy od umiejętności i wiedzy jaką dana osoba posiada. Jeśli traficie do specjalisty, dla którego wybrana branża jest pasją, to prawdopodobnie dobrze wybraliście.

Często też mówicie, że trycholog zajmuje się doborem szamponu i maski do włosów.
Zawody medyczne, jak i kosmetologia i kosmetyka to profesje najbardziej dedykowane do rozszerzenia swojej działalności o trychologię. Dobór odpowiedniej pielęgnacji też jest jednym z elementów kompleksowej terapii. Poza tym, trycholog ma za zadanie zdefiniować problem i odnaleźć jego przyczynę. Ważne jest przeprowadzenie wywiadu wstępnego, często połączonego z analizą wyników badań morfologicznych. Jakie konkretnie badania należy zrobić, będziecie poinformowani przy zapisie na konsultacje. Po co nam te badania? Są one niezbędne do prawidłowej oceny problemu. Wywiad oraz badanie trichoskopem, zwykle są niewystarczające, a pamiętacie z poprzedniego artykułu, że jakość włosa i stan naszej skóry zależy od tego, co się dzieje w naszym organizmie, a „włosowy problem” to konsekwencja tego co się już wydarzyło. Dlatego ważna jest współpraca z innymi specjalistami, aby móc dobrze zdiagnozować problem i ustalić plan leczenia i pielęgnacji.
Trycholog jest specjalistą pierwszego kontaktu w sprawach problemów z włosami i skórą głowy. Sugeruje wykonanie odpowiednich badań, kieruje do odpowiednich specjalistów. Stara się odnaleźć przyczynę problemu, dobiera indywidualną pielęgnację w domu i gabinecie. Dobra diagnostyka trychologiczna jest sukcesem, niezbędnym kluczem do zastosowana odpowiedniej terapii trychologicznej, ułożenia planu zabiegowego, planu pielęgnacji domowej, ale przede wszystkim doboru odpowiednich preparatów i metod pracy z klientem trychologicznym. Diagnostyka trychologiczna jest złożonym tematem, na który składa się wiele czynników.
W następnym artykule wyjaśnię na czym polega diagnostyka trychologiczna.
mgr Marta Kosiacka

Na czym polega praca trychologa?
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów