piątek, 08 grudzień 2023
Pierwsza wizyta u trychologa? Jak się do niej przygotować.

Na początek warto zaznaczyć, że trycholog nie wyczaruje więcej włosów niż tyle, ile było ich przed danym zachorowaniem. Jeśli oczekujecie po wizycie, że nagle będziecie mieć „bujny fryz” lub włosy zrobią się grube i będzie ich dużo więcej, to niestety nigdy tak nie będzie.

Człowiek rodzi się z określona ilością włosów i obcięcie lub terapia nie sprawi, że będzie ich więcej. Możemy poprawić ich jakość i stymulować do wzrostu, ale nie uzyskamy efektu, którego wcześniej nie było.
A więc, z czym idziemy do trychologa?
Najczęstsze wskazania to nadmierne wypadanie włosów, przetłuszczanie się skóry głowy, swędzenie i ból. Krosty na skórze głowy, łupież. Profilaktyka w celu sprawdzenia skóry głowy i dobranie odpowiedniej pielęgnacji, oraz jakiekolwiek zmiany na skórze głowy i włosach, które nas niepokoją.
Jeśli widzimy znaczną różnicę w kondycji naszych włosów, nie powinniśmy tego bagatelizować. A to dlatego, że skóra głowy, włosy oraz paznokcie są odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia. Gdy widzimy, że coś się zaczyna dziać, to niestety już wewnątrz naszego organizmu coś się stało.
Pierwsza wizyta jest bardzo ważna, więc, istotne jest żebyście wiedzieli czego przed nią NIE robić i co na nią zabrać.
1.NIE myjemy głowy przez co najmniej 24h,
2.W dniu wizyty NIE nakładamy na skórę głowy i włosy środków stylizacyjnych i NIE wykonujemy żadnej stylizacji!
3.Zabieramy ze sobą najświeższe badania laboratoryjne – jeśli są, jeśli nie, warto się zapytać czy nie trzeba ich zrobić- od razu dopowiem, TRZEBA je zrobić!
4.Przygotować bądź zabrać ze sobą kosmetyki, które stosujemy regularnie. (mogą być zdjęcia)
5.Przygotować lub spisać sobie listę leków lub suplementów jakie przyjmujemy i w jakich dawkach.
6.Jeśli mieliśmy wykonywaną koloryzację lub jakiś zabieg na włosy, należy odczekać minimum tydzień przed wizytą.
Powyższa lista jest BARDZO WAŻNA, żeby odpowiednio przygotować się do wizyty u trychologa. Oczywiście każdy specjalista może mieć inne wymagania i niekoniecznie może tego od Was oczekiwać, ale w moim przypadku będziecie musieli się do tego przygotować.
W następnym artykule wyjaśnię po co nam badania laboratoryjne.
mgr Marta Kosiacka

Pierwsza wizyta u trychologa? Jak się do niej przygotować.
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów