sobota, 23 listopad 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Perły są piękne i wyjątkowe, ponieważ nigdy nie można jednoznacznie określić ich blasku i koloru. Każda z nich jest niepowtarzalna. To samo można powiedzieć o  tarczyńskich perłach, mieszkańcach gminy, którzy 30 marca, podczas uroczystej gali odebrali nagrody w trzech kategoriach: Perła Przedsiębiorczości, Perła Sportu i Turystyki  oraz Perła Kultury.

Już po raz szósty gmina Tarczyn była gospodarzem uroczystej Gali Perły Mazowsza. W Sali widowiskowej im. Mieczysława Fogga zebrali się nominowani, nagrodzeni i zaproszeni goście.
– Perły już w starożytności symbolizowały nieskazitelne piękno. Dziś nadal są ponadczasowe, eleganckie i szlachetne. Dlatego już otrzymanie samej nominacji w plebiscycie Perły Mazowsza, świadczy o Państwa wyjątkowości.  Wyjątkowości nie tylko pod względem posiadanego doświadczenia, ale także pod względem Państwa pasji, ambicji i wykonywanych obowiązków. To Państwo najlepiej znacie lokalne środowiska, żyjecie w nich i z nich wyrastają Wasze inicjatywy – mówiła podczas finałowej gali Barbara Galicz.  Burmistrz Tarczyna przytoczyła maksymę Konfucjusza, która mówi, że: „Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”, życząc, aby kolejne kroki podejmowane przez laureatów i nagrodzonych, prowadziły do trafnie podejmowanych decyzji i były źródłem radości i satysfakcji.
W imieniu nieobecnego na uroczystości Jana Dębskiego, prezesa Lokalnej Grupy Działania „Perły Mazowsza” list odczytała Magdalena Dąbrowska, kierownik stowarzyszenia.
„Składam serdeczne gratulacje wszystkim podmiotom uczestniczącym w plebiscycie – firmom za innowacyjność i wyniki gospodarcze, zespołom i animatorom kultury za oryginalne i widowiskowe wydarzenia kulturalne, sportowcom za osiągnięcia w swoich dyscyplinach i propagowanie zdrowego stylu życia. Niech te symboliczne statuetki będą wyrazem uznania i wdzięczności za waszą dotychczasową pracę, a jednocześnie impulsem do dalszego działania i nowych sukcesów”.
– Perły, to wydarzenie integrujące świat kultury ze światem biznesu i sportu. Nie ma tu wielkiej rywalizacji, ale jest wielka radość ze wspólnego uczestniczenia w tym święcie – mówiła z kolei Bożena Żelazowska Posłanka na Sejm RP. Dodała, że Perły Mazowsza to promocja regionu, ponieważ nominowani i nagrodzeni w plebiscycie zyskują rozgłos, ale oni wywodzą się właśnie z tego terenu.
Artur Standowicz Wicewojewoda Mazowiecki w imieniu Konstantego Radziwiłła życzył, aby sukces nagrodzonych umocnił ich w dążeniu do realizacji najśmielszych marzeń służących satysfakcji osobistej i dobru całej wspólnoty.
Na Galę przybyli również Marcin Pawlak dyrektor Departamentu Cyfryzacji Geodezji i Kartografii, Kazimierz Porębski wicedyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz burmistrzowie, wójtowie i starostowie gmin powiatów: piaseczyńskiego, grodziskiego i pruszkowskiego.
Perła Przedsiębiorczości trafiła do Rancza pod Bocianem. Statuetkę odebrała Bożena Domżał, właścicielka obiektu. Rancho Pod Bocianem to nie tylko niecodzienny budynek utrzymany w wyjątkowym klimacie. To także nastrojowy Modrzewiowy Dworek, swojska Chata Rybaka, piknikowa Chata Grillowa, 5 wyposażonych sal konferencyjnych, Restauracja Stara Izba i ponad 20-hektarowy teren, gwarantujący liczne atrakcje dla amatorów różnych form aktywności na świeżym powietrzu.
Z kolei Perłę Sportu i Turystyki zdobyła mistrzyni karate Anika Tokarska.  Anika jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. J. Stępkowskiego w Tarczynie. To zawodniczka Dojo Karate Yanushu Tarczyn osiągająca sukcesy na zawodach w kraju i za granicą. Karate to sport, który kształtuje ducha i trenuje ciało. Anikę charakteryzuje ogromna dojrzałość. Jest młodą osobą, która wie, że sport to aktywność, która każe człowiekowi się rozwijać, a rozwój zawsze wyznacza nowe horyzonty.
Festiwal Tarczyńskie Dni Retro im. Mieczysława Fogga został wyróżniony Perłą Kultury. Jest to dwudniowa impreza, która odbywa się w drugiej połowie września. Prezentowane są na niej filmy z lat międzywojennych, organizowana jest potańcówka utrzymana w klimacie przedwojennych szlagierów, odbywają się pokazy starych samochodów oraz Festiwal Piosenki Retro.
Podczas gali Artur Standowicz Wicewojewoda Mazowiecki wręczył także nagrodę specjalną – odznakę honorową Zasłużony Dla Kultury Polskiej Alfredowi Kohnowi – Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie.  
– Dziś stoi przed państwem szczęśliwy człowiek, który od 25 lat pracuje na rzecz kultury w gminie Tarczyn. To, co robię, robię z wielką pasją i miłością – mówił, dziękując za wyróżnienie Alfred Kohn. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie dodał, że praca z pasją jest możliwa jedynie tam, gdzie jest zrozumienie i dobry klimat dla kultury.
Galę rozpoczął wspaniały występ dzieci i młodzieży z zespołu „Płomienie” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie. Ozdobą uroczystości był także koncert zespołu AIR Band. Mimo że jest to zespół składający się z muzyków amatorów, widowisko ich wykonaniu było profesjonalne i błyskotliwe.
Była to już szósta edycja konkursu Perły Mazowsza. Kapituła konkursu wybrała kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych i wydarzeń, jednak to nie głosy kapituły decydowały o nagrodzonych, lecz głosy mieszkańców gmin, którzy swoich laureatów wytypowali w głosowaniu internetowym. W konkursie wzięło udział 14 gmin powiatów: piaseczyńskiego, grodziskiego i pruszkowskiego. Perły trafiły do najlepszych z terenu gmin, ale także powiatu i regionu.

Dodaj komentarz

Wyślij

Reklama

Popularne

1
(22157) Paulina Omen Klepacz
2
(11460) Paulina Omen Klepacz
5
(7418) Paulina Omen Klepacz
6
(6846) Paulina Omen Klepacz
7
(6766) Paulina Omen Klepacz
9
(6047) Redakcja