wtorek, 29 listopad 2022
Grójec

Sławomir Szmal, Witold Roman i Kacper „Kacpa” Lachowicz to główni bohaterowie campów Mały Wielki Mistrz anno domini 2022. Pierwszy z campów odbędzie się w poniedziałek 21 listopada w grójeckiej hali „Spartakus”.

Grójec

W słoneczne jesienne przedpołudnie 7 października 2022 roku przyjmowano w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu znamienitych gości – delegację z Państw UE (Estonia, Cypr, Grecja, Hiszpania) w ramach programu ERASMUS+.

Grójec

W środę 12 października 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Grójcu Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda brał udział w podpisaniu umowy na remont drogi powiatowej Kępina-Czachów na terenie Gminy Grójec. Droga o długości prawie 1,5 km zostanie przebudowana przez firmę Budomost-Starachowice. Udział środków Gminy Grójec w realizowanej inwestycji to aż 50%! Prace, które rozpoczną się już wkrótce potrwają 6 tygodni. Droga będzie wyłączona z ruchu, ale burmistrz zaapelował do wykonawcy o udzielenie pomocy mieszkańcom w dojeździe do posesji przy tej inwestycji.

 

Grójec

W środę 5 października 2022 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie z udziałem Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego została podpisana umowa na dofinansowanie zadania pn. „Budowa ulicy Wiatracznej – droga KDL wraz z niezbędną infrastrukturą na odcinku od ulicy Sienkiewicza do ulicy Zbyszewskiej w Grójcu” w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota dofinansowania wynosi 2 865 480,34 zł.

Grójec

Już po raz 12. ulicami Grójca znów pobiegł nasz kultowy bieg: Grójecka Dycha. Po dwóch latach pandemicznej przerwy wróciliśmy na stałe miejsce a frekwencja była rekordowa!