piątek, 22 wrzesień 2023
Grójec

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Grójec

Dobiega końca termomodernizacja budynku oświaty w Grójcu przy ulicy Laskowej 8, w którym swoją siedzibę ma Zespół Administracyjny Placówek Oświatowych Gminy Grójec oraz Publiczne Przedszkole nr 1. To inwestycja, która została zrealizowana dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Grójec

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grójcu otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości 500 000 zł na remont i przebudowę. Realizacja zadania ma służyć powstrzymaniu dalszej degradacji ścian budynku i tym samym przyczynić się do zachowania materialnego dziedzictwa kulturowego. Nadrzędnym celem naszego zadania jest zabezpieczenie zabytku przed dalszym niszczeniem.

Grójec

Blisko kilometrowy odcinek ul. Laskowej w Grójcu od ul. Piłsudskiego do ul. Słonecznej zostanie wyremontowany dzięki pozyskanym dla Gminy Grójec środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2 102 892,59 zł. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3 504 820,99 zł.

Grójec

W sobotę 1 lipca na Rynku w Grójcu odbył się Rodzinny Piknik Motoryzacyjny, któremu towarzyszył zlot zabytkowych aut i motocykli.