wtorek, 29 listopad 2022
Warka

W dniach 1 i 2 listopada 2022 r. uzbierano – 14.415,19 zł.

Warka

24 października podczas Gali 15-lecia Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI otrzymał Certyfikat NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO w kategorii impreza cykliczna. Certyfikat odebrała dyrektorka Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak.

Warka

Medal Komisji Edukacji Narodowej to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Otrzymują je nauczyciele legitymujący się wyróżniającą działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, inicjujący i podejmujący nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej.

Warka

XVII Bieg Pułaskiego to prawdziwe święto biegania w Warce, które było starannie szykowane przez kilka ostatnich miesięcy przez organizatora – KS Start Pułaski Warka. Najważniejszy bieg tego roku  na dystansie 10 kilometrów wystartował punktualnie o godzinie 11:00,  w niedzielę 9 października z Placu Stefana Czarnieckiego, gdzie mieściło się kolorowe miasteczko biegaczy i biuro zawodów.

Warka

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXVIII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. W programie przepiękny koncert VIVALDI / OSIECKA Nowe Cztery Pory Roku w wykonaniu: Anna Wandtke – skrzypce, Piotr Kopietz – akordeon, Jacek Małachowski – akordeon, Sebastian Wypych – słowo mówione, kontrabas.