poniedziałek, 15 kwiecień 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Classic, Akcent i Patrycja Markowska. Wiosna Mogielnicka już 27 maja.

Mieszkańcy Mogielnicy i okolic będą przez tydzień celebrować Wiosnę Mogielnicką, tradycyjne święto miasta i gminy. Otworzy je koncert gwiazd sceny muzycznej.
Wiosna Mogielnicka potrwa od 27 maja do 2 czerwca. W sobotę na mogielnickiej scenie zagrają zespoły disco polo: Classic oraz Akcent. Ten pierwszy pojawi się na scenie o godzinie 18.00. Discopolowa grupa muzyczna powstała w 1992 roku w Iławie. W 1995 zespół wydał swoją pierwszą kasetę pt. Jolka Jolka. Do tytułowej piosenki tej kasety powstał również teledysk, a piosenką promującą tę kasetę był utwór Piękną miałaś twarz. Wiosną 1996 ukazała się płyta CD Jolka Jolka i dołączono kilka nowych przebojów m.in. Tam za rzeką. Kolejne znane utwory zespołu to m.in.: To nie przyjaźń tylko miłość, Hej czy ty wiesz, Chciałbym Ci powiedzieć, czy Daj mi znak.
O 20.00 na mogielnickiej scenie pojawi się król disco polo, Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Król disco polo zaśpiewa największe przeboje, takie jak „Przekorny los”, „Przez twe oczy zielone”, czy "Życie to są chwile". Zenon Martyniuk cieszył się dużą popularnością już w latach dziewięćdziesiątych. Kilka lat temu znów wrócił łask, co zbiegło się z ponownym boomem na disco polo. Miliony wyświetleń na YouTube nie kłamią – lider Akcentu to wykonawca, z którym po prostu trzeba się liczyć.
Sobotnie koncertowanie zakończy występ Patrycji Markowskiej, hippiski, artystki, jednego z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Jej barwa głosu, magnetyzująca osobowość i umiłowanie wolności od lat spotykają się z ogromną sympatią fanów, sprawiając, że kolejne utwory Patrycji królują na listach przebojów. Muzyka i życie zgodne z hasłem Peace& Love towarzyszą jej od zawsze. Uwielbia koncertować.  Od lat skupia się na tym, by swojej widowni co raz prezentować nową muzykę. Wydała  9 studyjnych albumów, 2 koncertowe oraz 50 singli, z których wiele na długi czas podbiło szczyty list przebojów.
Kolejne dni świętowania Wiosny Mogielnickiej to seria imprez i wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. konkurs wiedzy o gminie, olimpiada sportowa czy dzień dziecka.