piątek, 22 wrzesień 2023
Tarczyn

Owocobranie w Tarczynie to jedno z tych wydarzeń, które nie tylko integrują społeczność gminy Tarczyn, ale także celebrują urodzaj i obfitość natury. Wrzesień to czas, kiedy przyroda stoi u progu jesieni. Rezygnuje z żywych letnich barw, przybierając melancholijną szatę. W tej lirycznej scenerii lokalna społeczność spotyka się, by cieszyć się wspólnie spędzoną chwilą.

Tarczyn

Wyśpiewane, kolorowe i z humorem. A jednocześnie także poważne i wzruszające. Tegoroczne Dni Tarczyna z pewnością zapiszą się w naszej pamięci. Były też dowodem na to, że słowa i muzyka współgrają i tworzą wspaniałe widowisko.

Tarczyn

Uroczystą Mszą Św. za Ojczyznę odprawioną 3 maja w kościele pw. Św. Mikołaja BM w Tarczynie rozpoczęły się uroczyste obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Tarczyn. Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mariusz Balcerowicz.

Tarczyn

Ciepła i wzruszająca – tak w dwóch słowach można określić atmosferę pikniku rodzinnego, który odbył się 27 maja na terenie parku miejskiego w Tarczynie. Wspólne świętowanie przy pięknej wiosenno-letniej pogodzie okraszone było występami artystów scen warszawskich oraz wieloma innymi atrakcjami.

Tarczyn

Już po raz siódmy Gmina Tarczyn była gospodarzem Gali  Perły Mazowsza.  Sala widowiskowa im. Mieczysława Fogga zatętniła życiem, ponieważ zebrali się w niej nominowani i zaproszeni goście. Tarczyńskie Perły, 30 marca otrzymały nagrody w trzech kategoriach: Perła Przedsiębiorczości, Perła Sportu i Turystyki i Perła Kultury.