piątek, 04 grudzień 2020
Tarczyn

Rozwój współczesnej cywilizacji nie sprzyja aktywnościom. Nasze codzienne życie wymaga od nas coraz mniej wysiłku fizycznego. Wynika to głównie z siedzącego trybu życia. Aktywność fizyczna jest biologiczną potrzebą człowieka, zapewniającą mu zachowanie zdrowia. Ruch powinien towarzyszyć człowiekowi niezależnie od płci, wieku, czy też wykonywanego zawodu.

Tarczyn

Gmina Tarczyn została wyróżniona tytułem Nowego Lidera w zakresie profilaktyki grypy i tym samym znalazła się wśród 17 wyróżnionych samorządów z całej Polski. Wyróżnienie jest tym bardziej cenne w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Tarczyn

W ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020” gmina Tarczyn otrzymała dofinansowanie w wysokości 40 000 złotych na realizacje inwestycji w sołectwach.

Tarczyn

Dzięki inicjatywie podjętej przez gminę Tarczyn, w celu przywrócenia połączeń autobusowych na trasie Tarczyn-Piaseczno, Powiat Piaseczyński podpisał z wojewodą mazowieckim umowę  o dofinansowanie tych przewozów. Ponadto gmina Tarczyn przeznaczyła na ten cel 15 tysięcy złotych.

Tarczyn

Innowacja to nowa jakość na rynku, która pozwala realizować dane zadania w nieznany dotąd sposób. To nowe pomysły, które podnoszą jakość życia, a ich celem końcowym nie tyle jest komercjalizacja, ile upowszechnienie danego rozwiązania. Przez najbliższe 20 lat innowacje i nowatorskie rozwiązania będą motorem napędowym polskiej gospodarki. Uczniowie z Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie nie tylko rozumieją, na czym polega innowacyjne myślenie, ale sami są innowatorami.