piątek, 02 czerwiec 2023
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Dzięki reakcji innego uczestnika ruchu drogowego, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Świadek widząc stan w jakim prowadził auto jechał za nim, a po zabraniu kluczyków wezwał funkcjonariuszy. Badanie alkomatem pokazało, że miał on około 2 promili alkoholu w organizmie.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek (27 marca br.), tuż po godzinie 17:00 pod Grójcem. Oficer dyżurny grójeckiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez innego kierującego.

Interweniujący na miejscu dzielnicowi ustalili, że 54-latek jadąc osobowym mercedesem zatrzymał się na stacji paliw. Tam inny kierowca zauważył, że jest pijany. Kiedy mercedes ruszył, mężczyzna swoim samochodem jechał za nim. 54-latek uciekając wjechał w drogę, która nie pozwoliła na kontynuowanie jazdy. Świadek aby uniemożliwić ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy zabrał mu kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna kierował bez uprawnień. W przeszłości był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz mieszkańcowi gminy Grójec grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na uznanie i pochwałę zasługuje także obywatelska postawa mężczyzny, który nie pozwolił nietrzeźwemu kierowcy na kontynuowanie jazdy, która mogła zakończyć się tragedią.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów