poniedziałek, 15 kwiecień 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Zodiak Sucha wygrał organizowany w Błędowie Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Stanisława Sitarka.

Do udziału w zaplanowanych na 23 stycznia zawodach organizatorzy, czyli GKS Sadownik Błędów, zaprosił 7 ekip. Losowanie, które poprzedziło sportową rywalizację, podzieliło drużyny na 2 grupy. W pierwszej znalazły się: Sadownik Błędów, trenerzy FC Mundialito, Zodiak Sucha i Blask Odrzywół, zaś w drugiej: KS Błotnica, GKS Belsk Duży, LKS Promna oraz Mazowsze Grójec. Grano systemem każdy z każdym, a dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.
Z grupy pierwszej promocję do półfinału uzyskali gospodarze oraz Zodiak Sucha. Natomiast z drugiej grę w strefie medalowej zapewniły sobie KS Błotnica oraz LKS Promna. Przegrani w tej fazie, czyli ekipy z Promny i Błotnicy, zagrały o brązowy medal, zaś wygrani, Sadownik i Zodiak, o wygraną w całych zawodach.
Trzecie miejsce przypadło gościom z Błotnicy. Z kolei wielki finał przyniósł zwycięstwo Zodiakowi, który pokonał błędowian 3:0. Sadownik miał swoje okazje, których jednak nie udało się wykorzystać. Skuteczniejsi byli zawodnicy z Suchej i to oni mogli cieszyć się z końcowego triumfu.
Ekipy, które znalazły się na podium, otrzymały puchary oraz medale.
Turniej upamiętnia postać zmarłego w styczniu 2018 roku Stanisława Sitarka, sadownika, społecznika, wieloletniego działacza Sadownika Błędów, członka organizacji rolniczych, samorządowca w radzie gminy Błędów i radzie powiatu grójeckiego. Przed zawodami w kościele parafialnym w Błędowie odprawiona została msza święta w jego intencji.
Imprezę wsparli: gmina Błędów, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Döhler Group, PepsiCo oraz Sad-Pak.