piątek, 21 czerwiec 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Gminę Jasieniec czeka kolejna, spora inwestycja infrastrukturalna, służąca bezpieczeństwu mieszkańców. Wygraliśmy budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej, na odcinku Jasieniec-Wola Boglewska, o wartości ponad 0,7 mln zł (ok. 1000 m chodnika)! Należy podkreślić, że cała pula 8 zwycięskich projektów z subregionu żyrardowskiego to ok. 1,5 mln zł, z czego około połowa środków trafi w 2023r. do Gminy Jasieniec.

Dziękujemy z całego serca za Państwa pomoc i liczne głosy, które oddaliście na tę inicjatywę w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza (BOM). Zajęliśmy 2. miejsce w subregionie żyrardowskim wśród projektów podregionalnych.
Przypomnijmy. Miesiąc temu ruszyło głosowanie internetowe mieszkańców, w ramach II etapu BOM, zmierzające do wyłonienia najlepszych projektów z grona wybranych w I fazie konkursu przez specjalną komisję, powołaną przez władze Województwa Mazowieckiego. Do głosowania zakwalifikowano wówczas 174 najlepszych projektów z całego Mazowsza (w tym 8 z podregionu żyrardowskiego, do którego przynależy m.in. Gmina Jasieniec), wybranych przez komisję oceniającą spośród aż 328 zgłoszeń.
Ostatecznie władze samorządowe Mazowsza zrealizują tylko te najlepsze z najlepszych, z największym poparciem społecznym uzyskanym w głosowaniu internetowym.