poniedziałek, 15 kwiecień 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy zakończył swoją akcję wielkim niespodziewanym sukcesem. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i ich rodziców oraz wielkiej hojności mieszkańców Gminy i Miasta Mogielnica zebraliśmy 60 218,44 zł.  {Play}

Wolontariusze intensywnie pracowali od piątku 26 stycznia. Był to dzień przygotowań do kwesty i koncertu. W sobotę 27 stycznia w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mogielnicy odbył się Koncert Finałowy podczas którego gospodarzami byli uczniowie ZSO z Mogielnicy. Konferansjerkę poprowadziły sympatyczne uczennice klasy 6 SP - Wiktoria Popis i Gabriela Lipiec. Przedszkolaki przygotowane przez panie: Paulinę Wawrzyńczak, Annę Rek, Barbarę Przydatek i Romanę Lipiec zaprezentowały piosenkę. Wystąpiła również grupa taneczna uczennic klasy 6 SP pod kierownictwem pani Iwony Pajewskiej. 
Zaproszone zostały do występu dzieci i młodzież z terenu i okolic Gminy Mogielnica, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudzkiego w Mogielnicy, Studio Tańca i Akrobatyki „Trzpioty”, Orkiestra Marszowo-Swingową z Mogielnicy, Kółko Gitarowe z Mogielnicy oraz Mistrzowie Muzyczni z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą. O to, aby wszystko dobrze zabrzmiało i było świetnie słychać, zadbał dyrektor MGOK w Mogielnicy Robert Lipiec przy współpracy Konrada Sochy i Stanisława Kłujszo. Dokumentacją fotograficzną zajął się Krzysztof Bartuszek oraz Barbara Juścikowska. Jak zawsze podczas Koncertu Finałowego odbyła się licytacja gadżetów WOŚP oraz licznych przedmiotów podarowanych przez mieszkańców naszej gminy. Na wyróżnienie zasługują państwo Ewa i Tomasz Kurpios, którzy przekazali największą liczbę fantów. Podczas licytacji uczestnicy koncertu wykazali się niezwykłą szczodrością. Ostatecznie darowizny i gadżety WOŚP zostały wylicytowane za kwotę 8670,00 zł. Sobotę zakończyliśmy wizytą w Ferox - Mogielnickim Stowarzyszeniu Motocyklistów, gdzie odbyła się kwesta oraz kolejna licytacja. 
Zbiórka uliczna miała miejsce w niedzielę 28 stycznia. Na szczęście pogoda nam dopisała i przestało padać. Wolontariusze od rana, mimo panującego mrozu, dzielnie kwestowali. Jak zawsze mieszkańcy naszej gminy pokazali, że mają wielkie serca. W sztabie dzieci opowiadały, że usłyszały dużo miłych słów oraz spotkały się z sympatycznymi gestami, np. mała wolontariuszka została obdarowana słodyczami. Dziećmi podczas kwesty zajmowali się ich rodzice. 
W sztabie pracowały nauczycielki ze szkół naszej gminy i okolic, panie: Agnieszka Łagoda, Lidia Kosatka, Katarzyna Frączak-Bartuszek, Jolanta Pawłowska, Małgorzata Katus, Wanda Fatek, Agnieszka Mikuła-Teklak oraz Ewa Papis. W liczeniu zebranych pieniędzy dostaliśmy wsparcie od Banku Spółdzielczego Biała Rawska/Oddział w Mogielnicy - jak zawsze pomogły panie z maszynami liczącymi. Wolontariuszom gorącą herbatę zapewnili Anna i Mariusz Dobrowolscy z apteki „Alma”, pizzę natomiast Justyna i Robert Krawczykowie z Zakładu Garbarskiego „Kratan”, słodycze - Kinga i Andrzej Kordelowie z Zakładu Cukierniczego „Ola”, wodę mineralną - Ewa Michalsk z Super Samu „Domus”, owoce - Beata i Albert Dudkowie. Agencja Ochrony „Sokół” zadbała o bezpieczeństwo uczestników koncertu, a także ciepłe kebaby dla kwestujących oraz przewóz zebranych pieniędzy do banku. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. 
Jesteśmy dumni z naszego wyniku. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.  {Play}

Szef sztabu WOŚP w Mogielnicy Agnieszka Kłujszo-Juścikowska